Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu, dudaklarının şeklinden şikâyet eden ve inceliğinden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği estetik işlemlere denir. Dudak dolgusu işleminde kişilerin dudaklarına istedikleri hacmi vermek amaçlanarak doğal bir görünüm elde edilerek hacimli dudaklara sahip olmaları sağlanır.

Daha dolgun ve şekilli dudaklara kavuşmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir estetik müdahale olup oldukça pratik ve zahmetsiz bir işlemdir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Estetik bir işlem olan dudak dolgusu uygulamaları kişilerde ufak bir enjeksiyonla yapılmaktadır. Uygulama öncesinde ağrı ya da acı hissinin ortadan kaldırılması için lokal kremler sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır.

Çok küçük iğneler kullanılarak ihtiyaç olduğu kadar hyaluronik asit içeren dolgu malzemesi enjekte edilir ve kişinin beklentisi doğrultusunda gerekli şekil, hacim, dolgunluk kazandırılarak uygulama tamamlanır. 15-20 dakika süren uygulama sonrasında kişi sosyal hayatına dönebilir.

Uygulama sonrasında istendiği takdirde 6-12 ay sonrasında tekrarlanabilme özelliği vardır. Tekrarlanma özelliği sayesinde fiyatlar ekonomik olarak hastaya yansır.

Kalıcı Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dolgu uygulamaları dudaklardaki şekil bozukluğundan ve dolgunluğundan memnun olmayan kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır.

Günümüzde genellikle geçici olan dolgu uygulamaları tercih edilmektedir. Amacı ise kişilerde yan etki ya da istenmeyen bir durum söz konusu olması halinde çıkarma işlemi yapılabilmesidir.

Kalıcı olan dolgu işlemlerinde bu mümkün olmadığı için hastaya uzman kişi bilgi vererek isterse etkisi geçtikten sonra tekrarlanabilme özelliğinden faydalanılarak yenilenebilir. Dudak dolgusu fiyatları 2022 tedavinin kalıcı olup olmaması ile de ilgili olarak değişiklik göstermektedir.

Dudak Dolgusu Tedavi Yöntemleri

Yapılacak olan dudak dolgusu için tedavi yöntemi belirlenmesi kişinin beklentisine bağlı olarak değişirken mutlaka uzman hekimler uygulamayı yapması ve kaliteli dolgu malzemeleri kullanılan bir merkezde uygun olan cihazlarla işlemlerin yapılması önemlidir.

Doğru tedavileri kişilere mutlaka dermatolog ya da plastik cerrah alanında uzmanlaşmış kişilerin müdahale etmesi yan etki olmadan konforlu bir süreç geçirilmesine neden olmaktadır.

Tedavi yöntemlerinin farklı olması fiyatlar üzerinde de değişiklik yaşanmasına neden olacağından dolayı karar aşamasında mutlaka uzman hekim görüşü alınmalıdır.

Dudak Dolgusu Sonrası

Estetik işlemlerde sağlık açısından problem yaşanmaması adına uzman hekimin deneyimi ve merkezin güvenilir olması oldukça önemlidir.

Dudak dolgusu uygulamaları sonrasında kişinin hacimli dudaklara kavuşması için öncesinde dudak hacmini iyi belirlemek ve uygulamayı bu hacim doğrultusunda yeterli miktarda yapmak önemlidir. İyileşme süresine gerek olmadan uygulama sonrasında hasta aynı gün evine dönebilir ve sosyal hayatına devam edebilir.

İşlemlerden sonra dudak ilk 2 saat çok hareket ettirilmemelidir. İşlemler sonrası ilk 3 gün oldukça önemlidir ve ilk 3 gün sıcak su temasından kaçınılmalı, enfeksiyon riskine karşı antibiyotik krem kullanılmalıdır.

Diş muayenesi ertelenmeli ve dudak dolgusu uygulaması yapılan bölge darbelere karşı korunmalıdır. Meydana gelen morluk ve kızarıklık geçici olmakla birlikte birkaç günde kendiliğinden yok olur. İyileşme süresi olmadan hastaneye yatış gerektirmeyen bir uygulama olması dudak dolgusu fiyatları için ekonomik olmasına neden olmaktadır.

İğnesiz Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

İğnesiz olarak gerçekleştirilen iğnesiz dudak dolgusu uygulamaları özellikle diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi hematom oluşmasına neden olmadığı için hassas ciltler tarafından tercih edilen bir estetik müdahaledir.

İğnesiz yapılan dolgu işlemleri hızlı ve pratiktir. Uygulama sonrasında meydana gelebilecek olan şişlik ve morluklar oluşmadan konforlu bir şekilde müdahale gerçekleşir. Modern cihazlar kullanılarak yapılan iğnesiz estetik işlem oldukça güvenli ve hassas olan ciltler için büyük avantaj sağlamaktadır. İğnesiz gerçekleştirilmesi ile maliyet açısından diğer işlemlere göre biraz pahalıdır.

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu işlemlerinden sonra tam etki görülmesi ve iyileşme sürecinin tamamlanması 1 haftayı bulmaktadır.

Kullanılan dolgu malzemesine ve hastaya uygulanan tedavi şekline göre etki süresi değişiklik gösterse de dudak dolgusu etkileri 6-12 ay arası olup tedavinin tekrarlanması halinde kalıcılık süresi her seferinde biraz daha uzayabilir.

Etkilerinin geçici olmasının nedeni ise hyaluronik asit enjektesi olmasından dolayı vücut eritebilir ve kalıcı bir etkisi bu nedenle bulunmaz. Etkisinin kalıcı ya da geçici olması dudak dolgusu fiyatları açısından da değişiklik yaşanmasına neden olmaktadır.

Doğal Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Kısa süreli ve ağrısız bir işlem olmasından dolayı dudak dolgusu uygulamaları kişilerde şekil bozuklukları ve dudak hacminden memnun kalınmadığı zaman en etkili estetik işlemlerdendir.

Dolgu uygulaması yaptıran kişiler mutlaka uzman hekim önerilerine uyarak sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalara uyması kalıcılığı arttıracak ve yan etki ihtimalini ortadan kaldıracaktır.

Kullanılacak olan dolgu malzemesi ve kalitesi dudak dolgusu fiyatları üzerinde değişken rol oynamasına neden olmaktadır. Tedavi sonrasında dudaklara doğal bir hacim kazandırılmasından dolayı yapay bir görüntü yerine dolgun ve doğal bir görüntü elde edilecektir. Bunu sağlayabilmek için uzman bir kişi ve güvenilir bir merkez tercih etmek tedavinin seyri açısından oldukça önemlidir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2022

Ortalama bir fiyat verilmesi hiçbir estetik işlemde olmadığı gibi dudak dolgusu fiyatları 2022 da bazı kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gerçekleştirilen prosedür, doktor deneyimi ve merkezin konumu dudak dolgusu fiyatları için etkili olan faktörlerdendir.

Dudak dolgusu fiyatları 2022  için ön görüşme yapılması ve uzman hekim tarafından muayene edilerek süreç hakkında bilgi alınması oldukça önemlidir.  Dudak dolgusu fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Diğer Tedaviler Estevien
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

DAHA FAZLA
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

DAHA FAZLA
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

DAHA FAZLA
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

DAHA FAZLA
*/ ?>