Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı, kulakların kepçe halini gidermek ve kişilere yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmak için  tercih edilip günümüzde oldukça talep gören bir estetik operasyondur.

Kulak kepçesinin öne doğru kıvrık olması durumu kişilerde sosyal ve psikolojik bakımdan sorun yaratan problemler arasında yer alır. Bu operasyonlarda kulağın dış kısmına yapılan müdahale ile işitme sorunu yaşanmadan pratik ve güvenli bir yolla çözüm olmaktadır.

Kepçe olan kulaklar özellikle çocukluk dönemde ağır travmatik sorunları beraberinde getirmesinden dolayı mutlaka dikkate alınması gereken estetik problemler arasında yer almaktadır. Kepçe kulak ameliyatı hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Yelken kulak olarak bilinen bu durum kişilerde kulakların öne doğru olmasından kaynaklı bir şekil bozukluğudur. Kulak kıvrımlarının yetersizliğinden ve kulak kıkırdaklarının gevşekliğinden kaynaklı olan şekil bozukluğu kepçe kulak ameliyat ile sona ermektedir.

Genellikle iki kulakta birden görülen bu şekil bozukluğu bazen tek kulakta da görülme olasılığı mevcuttur. Kadınlar estetik problem olan bu durumu saçlarıyla gizleyebilseler de erkeklerde ciddi estetik kaygılara neden olmaktadır.

Sebep olan psikolojik sorunlar genellikle basit ve güvenli olan olması sayesinde giderilmekte ve kişilerin yok olan öz güvenleri geri gelmektedir. Kepçe kulak ameliyatı hakkında bilgi almak için bizlere ulaşın.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Kulak şeklinden memnun olmayan ve estetik kaygı yaratan bu durum herkese güvenle yapılabilen bir operasyondur. Muayene edilmesi sonrası uzman hekim tarafından uygunluk tespit edilerek basit bir teknik yardımıyla kişiye kolayca yapılmaktadır.

Özellikle okul öncesi çocuklarda operasyon yapılma yaşı 5 yaş olarak belirlenmiştir. Çocukluk döneminde bu estetik problem okul çağında sorun yaratacağından psikolojik sorunlara neden olacağından dolayı ertelenmemelidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne zaman Yapılmalı?

Çocuklarda görülebilen kepçe kulak sorunları şekil bozukluğu gibi durumlar okul çağında çocuğu etkileyebileceğinden dolayı okul öncesi dönemde operasyon yapılması sağlıklı bulunmuştur ve kepçe kulak ameliyat için uzmanlar tarafından belirlenen yaş sınırı 5 yaştır.

Doğru zamanlarda ve doğru tekniklerle yapılan operasyon yok olan öz güvenin geri kazanılması açısından ve doğru zamanda yapılması da kişide ilerleyen yaşlarında karşılaşacağı psikolojik sorunlardan kurtarmış olmayı amaçlamaktadır.

Zamanının belirlenmesi operasyonun nasıl bir tedavi ile yapılacağının kararını vermede rol oynarken kepçe kulak ameliyat fiyatları bakımından da netlik kazanmasına yardımcı olacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyat İyileşme Süresi

Normal yaşantısına devam etmek isteyenler için kepçe kulak ameliyat oldukça pratik bir tedavi yöntemi niteliği taşımaktadır. Lokal anestezi altında yapılan operasyon ile kişiler günlük yaşamlarına dönebilir ve sorun teşkil etmeden hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Dikiş olmadan yapılan operasyon ile 1-2 hafta iyileşme süreci kişilere yeterli olmaktadır. Önemli olan nokta kulakları dış etkilerden koruyarak operasyonun başarısını arttırmaktır.

Ameliyat sonrasında kişilerde meydana gelen estetik problem olan kepçe kulakların görüntüsü ortadan kalkarak tamamen doğal bir görünüm elde edilir ve kişi kendine olan güvenini tekrar kazanmış olur. İyileşme süresine bağlı olarak operasyonun nasıl gerçekleştiği önemli olup ameliyat fiyatları hakkında bilgi alınmalıdır.

Kepçe Kulak Nedenleri

Genellikle doğumsal bir sorun olan kepçe kulak sorunu genetik faktörlere dayalı olarak kişide estetik sorun yaratabilmektedir. Anne ve babasında kepçe olan kulakların çocukta da olma olasılığı yüksek olmasından dolayı ailesel olarak aktarılan bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kulak kepçesi açısının geniş olması, kulak kıkırdaklarının gevşek olması, kulak kepçesinin dümdüz olması gibi durumlar kepçe kulak nedenleri olup kepçe kulak ameliyat sayesinde giderilebilen bir durumdur.

Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı

Bebeklerde fark edilen estetik sorun olan kepçe kulak durumu genellikle uzman hekimin tavsiye ettiği elastik bantlar sayesinde çözüme kavuşturularak ilerleyen yaşlarda kepçe kulak ameliyat olmasına gerek kalmamaktadır.

Bu sürecin kaçırılması durumunda muayene sonucunda uzman hekim tarafından operasyon yapılmasına karar verilir ve bu dönem genellikle okul öncesi olan 4-5 yaş aralığıdır.

Kulak gelişimlerinin tamamlandığı bu dönemde operasyon yapılan çocuklarda sağlıklı bir eğitim hayatı görülmektedir. Çocuklarda yapılan operasyonları erişkinlerde yapılan operasyona göre daha uygun maliyetli olarak yapılmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyat Erişkinlerde de Yapılabilir mi?

Erişkin olan kişilerde de yapılması uygun olan operasyon için uzmanlar ilk fark edilmesinin ardından vakit kaybetmeden kepçe kulak ameliyat olunması gerektiğinin altını çizmektedirler. Kişiler sosyal olup yaşları ilerledikçe yaşadıkları psikolojik ve sosyal kaygıların sorun yaratacağını ve en ideal yaş aralığının 4-5 yaş olması gerektiği uzman hekimler tarafından belirtilmektedir.

Operasyonu nasıl gerçekleşmesi gerektiği kepçe kulak ameliyat fiyatları konusunda farklılıklar yaşanmasına neden olacağından dolayı merkezden randevu alarak kişinin uygunluğu belirlenmelidir.

Kepçe kulak Ameliyatı Fiyatları 2023

Kepçe olan kulaklarla ilgili gerçekleştirilecek olan operasyon oldukça basit ve güvenli bir şekilde yapılarak kişilerde meydana gelen estetik sorunların yok edilmesi yanı sıra kişilerin aklına takılan soruların başında kepçe kulak ameliyat fiyatları 2023 gelmektedir.

Öncelikle deneyimli ve uzman bir hekim tarafından yapılması gereken kepçe kulak ameliyat fiyatları üzerinde merkezin durumu ve hastanın durumu başta olmak üzere birçok faktör etkili olmaktadır.

Operasyonun tek kulak yâda çift kulağa yapılması, beraberinde başka sorunlara da çözüm bulunması gerektiği, anestezi teknikleri gibi etkenler kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2023 bakımından farklılıklara neden olacağından dolayı mutlaka uzman hekimden doğru bilgi alınması amaçlı operasyon öncesinde muayene olunması gereklidir.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Other Treatments Estevien Clinic
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

MORE
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

MORE
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

MORE
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

MORE