İletişime Geçin!

Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamaları için oldukça önemli bir işlemdir. Jinekoloji anlamına kozmetik alanında bakıldığında günümüzde çok talep gören bir uygulamadır. Çok sayıda doğum yapmış ve zor doğum dönemi geçirmiş kadınlarda özellikle genişleme olması açısından vajinoplasti en etkili çözümlerdendir.

Genişleme olan vajinada cinsel ilişki sırasında sorun oluşması kaçınılmazdır. Kadınları etkileyen bu durum aynı şekilde partneri de olumsuz etkileyeceği gibi kişiler vajina daraltma operasyonu yaptırmayı uygun görürler.

Vajina genişlemesi genel olarak bakıldığında kadınlarda görüldüğü gibi aynı zamanda genç kızlarda da meydana gelebilen bir durumdur. Bu durum kolajen eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Vajinoplasti fiyatları işlemlerin nasıl bir teknikle yapılacağına karar verildikten sonra belirlenmelidir.

İz kalması mümkün olmayan operasyon gönül rahatlığıyla herkese uygulanabilir ve partnerinin bilmemesi gereken durumlarda iz kalmadığından dolayı rahat bir şekilde yaptırılması mümkündür. 18 yaş üzeri herkese yapılabilecek estetik bir uygulamadır.

$ 1.500

Başlayan Fiyatlarla

1 Saat

Operasyon Süresi

5 Gün

Türkiyede Kalma

1 Gün

Hastanede Kalma

4 Gün

Otelde Kalma

Operasyon amacı genişlemiş olan vajina bölgesini daraltmaktır. Vajinoplasti uygulamaları genişleme görülen vajina dokusunun alınarak bölgede sıkılaştırma şeklinde yapılmaktadır.

Uygulama için herhangi bir bölgede kesi oluşturmadan sadece vajinaya müdahale yapılarak gerçekleştirilir. 30-40 dakikada tamamlanan operasyon vajina girişi daraltılıp dikiş atılarak tamamlanır.Operasyon cerrahi olmasından dolayı mutlaka genel anestezi altında yapılmalıdır.

Vajinoplasti fiyatları için muayene aşamasında hastanın uygunluğu belirlenerek süreç başlar ve yapılan tetkiklerin hepsi vajinoplasti fiyatları içine dahil edilip edilmediği bilgisi de ameliyat öncesinde alınmalıdır.

Vajina daraltma işlemlerinde genel olarak 1-4 cm arası bir daraltma yapılır. Bu kararı tamamen uzman hekim karar verirken ameliyat ile ilgili yapılacak olan planlar muayene sırasında karar verilerek uygulaması yapılır.

Zor doğum yapmış ya da çoklu doğum yapmış kişilerde yaşanan vajinal gevşeme kişilerin cinsel hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durum kadınları etkilediği kadar erkekler üzerinde de ciddi anlamda sorun yaratan bir durum olmasından dolayı vajinoplasti uygulamaları yapılması tercih edilir.

Kadının öz güveninin artması, cinsel olumsuzlukları gidermek, zamanla meydana gelebilecek olan idrar sarkmalarını engellemek, cinsel ilişki sırasında meydana gelen seslerin giderilmesi ve doğum izlerinin onarılması gibi durumlarda yapılması faydalı bir işlemdir.

Bu sebeplerin yanında bir de kadınların orgazm konusunda endişeleri gündemdedir. Gevşemiş olan vajinada haz alma durumu mümkün olmazken vajinoplasti ameliyatı sonrasında mümkün olmaktadır. Vajinoplasti fiyatları da yapılacak işleme göre değişiklik göstereceğinden hastaya özel tedavi planı ve vajinoplasti fiyatları belirlenecektir.

Eski cinsel yaşama ve düzene kavuşmak için mutlaka bu operasyondan faydalanılmalıdır. Bu tarz sorunlar yaşayan kişilerin doktorlarına danışarak sürecin nasıl olacağını ve ne gibi faydaları olacağının bilgisini önceden almaları önerilen bir durumdur.

Ameliyat olunması için her işlemde olduğu gibi vajinoplasti operasyonlarında da 18 yaşını doldurmuş olmak ve operasyona uygunluk için bazı tetkiklerin yapılması önemlidir.

Tetkikler için uzman bir kişide muayene olunması sürecin olumlu olmasına ve uygunluğun tespit edilmesinde olanak sağlayacaktır. Planlama sağlanıp operasyon için kadın hastalıkları ve doğum uzmanına muayene olunması gereklidir.

İş hayatlarına ve sosyal hayatlarına hemen geri dönebilmeleri açısından oldukça avantaj sağlayan vajinoplasti ameliyatları sonrası kişilere konforlu bir cinsel yaşam sunmaktadır.

Ameliyat öncesinde mutlaka vajinoplasti fiyatları hakkında bilgi alınması adına tetkikler yapılmadan önce muayene olunmalı ve öyle karar verilerek süreç başlatılmalıdır.

Cerrahi bir operasyon olmasından dolayı her ameliyatta yaşanan riskler bu operasyon içinde geçerlidir. Başta cerrahi işlemlerde meydana gelen enfeksiyon riski gelmektedir. Riski ortadan kaldırmak için mutlaka uzman hekimin önerdiği antibiyotikler kullanılmalıdır.

Vajina gevşekliğini gidermek için yapılan vajinoplasti ameliyatı için atılan dikişler kendiliğinden eriyen dikişler olduğundan alınmasına gerek olmayıp dikişlerin erimesi 15 günü bulabilir. Hastanın iyileşme süresi durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Çoğunlukla hastanede yatış gerektirmeden aynı gün içinde taburcu edilerek sosyal hayatından uzak kalmadan süreç konforlu bir şekilde tamamlanır. Vajinoplasti operasyonundan 6-8 saat sonra duş alınabilir.

Cinsel ilişki için uzman hekim bilgilendirecek olup operasyondan 4-6 hafta sonrasına kadar cinsel ilişki önerilmemektedir. 6 hafta kadar havuza ve deniz girilmesi enfeksiyon açısından uygun görülmez. Vajinoplasti ameliyatı geçiren kişinin en az bir hafta sıvı gıdalar ya da kendini kabız yapacak gıdalardan uzak durması gereklidir.

Vajinal temizliği ve hijyene enfeksiyon riskine karşı dikkat edilmelidir. Bir süre doktorun önerdiği antibiyotikler kullanılarak cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır. Ameliyat sonrası kişilerde iz kalması söz konusu olmaz. Nedeni ise yapılan müdahale vajina içerisine yapıldığı içindir.

Oldukça talep gören bir operasyon olmasından dolayı günümüzde vajinoplasti fiyatları makul seviyelerdedir. Bu operasyonla ilgili olarak net bir fiyat verebilmek ve hastaya özel tedavi planı oluşturmak için mutlaka önce muayene olunması gereklidir.

Muayene sırasında vajinoplasti fiyatları hakkında bilgi verilirken aynı zamanda operasyon için nasıl bir süreç gerektiği ve nasıl bir teknikle operasyonun yapılacağı belirlenmiş olur.

Doktor deneyimi, uygulama yapılacak olan merkez, hangi teknikle ameliyat yapılacağı gibi etkenler vajinoplasti fiyatları üzerinde değişimler yaşanmasına neden olmakta ve bu nedenlerden dolayı ameliyat kararı alırken iyi araştırma yapılması gereklidir. Vajinoplasti fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hasta Yorumları