Diş Estetiği

Diş Estetiği

İletişime Geçin!

Diş estetiği günümüzde dişlerde görülen şekilsel bozuklukları gidermede ve daha düzgün diş yapısına sahip olmak için tercih edilen bir uygulama çeşididir. Estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler gülüş tasarımı ile güzel bir yüze sahip olabilirler.

Dişlerin düzgün bir yapıya sahip olması kişilerin özgüvenlerini artırır. Çünkü birine hitap ederken ya da konuşurken dişlerin yapı olarak kötü görünmesi insanları olumsuz olarak etkileyebilir.

Günümüzde topluluk içerisinde bulunan kişiler için hoş bir gülümseme ve sağlıklı bir iletişim kurulmasında büyük role sahiptir. Diş estetiği hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

$ 1.000

Başlayan Fiyatlarla

6-8 Saat

Operasyon Süresi

2.5 Gün

Türkiyede Kalma

0.5 Gün

Hastanede Kalma

2 Gün

Otelde Kalma

Diş yapısında görülen bozukluklar kişilerin sosyal hayatını olumsuz etkiler. Bu nedenle dişlerin dizilimi bakımından çapraşıkların olması, diş arasında bulunan boşluklar, diş renginde kalıtsal ya da sonrasında yaşanan renk değişimleri kişilerin rahatsız olmasına neden olur. Böyle durumlarda geliştirilmiş teknoloji ve kullanılan kaliteli malzemeler ile diş estetiği yaptırılabilir.

Ayrıca diş dolguları ve kaplamalarının zaman içerisinde renk değiştirmesi ve diş eti problemlerine neden olması gibi durumlarda da diş estetiği tercih edilir. Dişin yapısal bozukluğuna bağlı olarak belirlenir.

Sağlıklı dişlere ve gülüşe sahip olmak için diş ameliyatı öncesi dişin şekilsel bozuklukları görüntülenir. Bu doğrultuda hastaya en uygun tedavi yöntemi belirlenir. Yapılan küçük dokunuşlarla dişlerde istenilen görünüm elde edilir. Kişinin sahip olduğu eski diş yapısı ile yeni diş yapısı karşılaştırılmaya çalışılır. Böylece özgüveni yerinde sağlıklı gülüş tasarımına sahip kişiler ortaya çıkar.

Diş ameliyatı uygulamaları arasında gülüş tasarımı, diş eti estetiği, diş beyazlatma, kompozit bonding uygulamaları, porselen lamine uygulamaları, implant uygulamaları onaylayan restorasyonlar, lazer uygulamaları gibi işlemler yer alır. Kişilerin istekleri ve beklentileri göz önünde bulundurularak uygun diş istedi uygulaması tercih edilir.

Hayat standartlarının iyileşmesi ve yaşam kalitesinin artması ile beraber insanlar sağlıklarına ve dış görünümlerine daha fazla önem vermeye başladılar. Bunlardan en önemlisi yüz estetiği, diş eti estetiği, dişlerin görüntüsü, dudakların yapısı, gülme ve konuşma sırasında görünen dişeti miktarı, dişlerin boyutları, ön üst kesici kenarları, gülme simetrisi gibi etkenlerdir.

Tüm bu etkenler göz önünde bulundurularak hastanın fotoğrafı alınır. Alınan fotoğraf üzerinde ne gibi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda çalışmalara başlanılır. Böylece hastaların daha düzgün dış yapısına sahip olması ve sağlıklı gülüş tasarımına kavuşması diş ameliyatı ile ortaya çıkar.

Tek seansta diş ameliyatı ile hastanın yüz hatlarına uygun bir şekilde gülüş tasarımı ve dişlerin düzgün bir görüntüye sahip olması için bazı işlemler gerçekleşir. Bu doğrultuda yapılan diş beyazlatma ile işlem tamamlanır. Diş ameliyatı operasyonları kişilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda değişir. Bu nedenle her hasta için ayrı bir süre gerekir.

Diş ameliyatı için her birey için ayrı işlemler uygulanır. Bu nedenle diş estetiğinde gerçekleşecek işlemi belirleyen kişinin diş yapısıdır. Bunun dışında işlemler sırasında kişilerin sahip olmak istedikleri estetik diş yapısı da göz önünde tutulur.

Diş ameliyatı sırasında en çok ön dişlerin düzgün ve beyaz bir görünüme sahip olması için yapılan işlemlerdir. Ayrıca diş eti hastalıkları ve renk değiştiren dolgu ve kaplamalarda giderilmeye çalışılır. Hastaların diş tedavisinde uygulanacak işlemler ışığında ortaya çıkar.

Geçirilen diş ameliyatı operasyonları sonrasında dişlere ve diş etlerine zarar verecek aşırı sıcak ve soğuk içeceklerden uzak durmak gerekir. Ağız ve diş sağlığı için günlük bakımların düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Kişisel bakımına ve estetik görünümüne önem veren kişilerin tercih ettiği diş ameliyatı yaptıranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Uygun tedavi yöntemleri ile düzgün diş yapısına ve diş rengine sahip olurlar. Özellikle ön dişlerin gülme ve konuşma sırasında dikkat çekmesi bu uygulamayı daha da zorunlu hale getirmiştir.

Her geçen gün estetik operasyonlar içerisine bir yenisi ekleniyor. Son zamanlarda güzel ve sağlıklı gülüşlere sahip olmak için hastalar tarafından diş ameliyatı tercih ediliyor. Dişin şekilsel bozuklukları doğrultusunda fiyatlar belirlenir.

Diş ameliyatı fiyatları konusunda gidilen doktorun deneyimi ve kullandığı yöntemlerde son derece etkilidir. Tüm bunların dışında üzerinde etkili olan bir diğer gelişme ise hastanenin hizmetleri, kullanılan malzemenin kalitesi, hastanenin bulunduğu ilin koşulları da etkilidir.

Fakat dikkat edilmesi gereken konu fiyatlar değil yapılan işin kaliteli ve başarılı olmasıdır. Bu nedenle diş ameliyatı operasyonları sırasında hasta memnuniyeti önemlidir. Buna dikkat etmek ve hastanın istek ve beklentilerini göz önünde tutmak gerekir. Diş estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Öncesi / Sonrası

Hasta Yorumları