Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Diş Estetiği

Diş estetiği günümüzde dişlerde görülen şekilsel bozuklukları gidermede ve daha düzgün diş yapısına sahip olmak için tercih edilen bir uygulama çeşididir. Estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler gülüş tasarımı ile güzel bir yüze sahip olabilirler.

Dişlerin düzgün bir yapıya sahip olması kişilerin özgüvenlerini artırır. Çünkü birine hitap ederken ya da konuşurken dişlerin yapı olarak kötü görünmesi insanları olumsuz olarak etkileyebilir.

Günümüzde topluluk içerisinde bulunan kişiler için hoş bir gülümseme ve sağlıklı bir iletişim kurulmasında büyük role sahiptir. Diş estetiği hakkında bilgi almak için bize ulaşın.  

Diş Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Diş yapısında görülen bozukluklar kişilerin sosyal hayatını olumsuz etkiler. Bu nedenle dişlerin dizilimi bakımından çapraşıkların olması, diş arasında bulunan boşluklar, diş renginde kalıtsal ya da sonrasında yaşanan renk değişimleri kişilerin rahatsız olmasına neden olur. Böyle durumlarda geliştirilmiş teknoloji ve kullanılan kaliteli malzemeler ile diş estetiği yaptırılabilir.

Ayrıca diş dolguları ve kaplamalarının zaman içerisinde renk değiştirmesi ve diş eti problemlerine neden olması gibi durumlarda da diş estetiği tercih edilir. Dişin yapısal bozukluğuna bağlı olarak belirlenir.

Diş Estetiği Öncesi Sonrası

Sağlıklı dişlere ve gülüşe sahip olmak için diş ameliyatı öncesi dişin şekilsel bozuklukları görüntülenir. Bu doğrultuda hastaya en uygun tedavi yöntemi belirlenir. Yapılan küçük dokunuşlarla dişlerde istenilen görünüm elde edilir. Kişinin sahip olduğu eski diş yapısı ile yeni diş yapısı karşılaştırılmaya çalışılır. Böylece özgüveni yerinde sağlıklı gülüş tasarımına sahip kişiler ortaya çıkar.

Diş Estetiği Uygulamaları

Diş ameliyatı uygulamaları arasında gülüş tasarımı, diş eti estetiği, diş beyazlatma, kompozit bonding uygulamaları, porselen lamine uygulamaları, implant uygulamaları onlaylayan restorasyonlar, lazer uygulamaları gibi işlemler yer alır. Kişilerin istekleri ve beklentileri göz önünde bulundurularak uygun diş istedi uygulaması tercih edilir. 

Diş Estetiğine Etkide Bulunan Faktörler Nelerdir?

Hayat standartlarının iyileşmesi ve yaşam kalitesinin artması ile beraber insanlar sağlıklarına ve dış görünümlerine daha fazla önem vermeye başladılar. Bunlardan en önemlisi yüz estetiği, diş eti estetiği, dişlerin görüntüsü, dudakların yapısı, gülme ve konuşma sırasında görünen dişeti miktarı, dişlerin boyutları, ön üst kesici kenarları, gülme simetrisi gibi etkenlerdir.

Tüm bu etkenler göz önünde bulundurularak hastanın fotoğrafı alınır. Alınan fotoğraf üzerinde ne gibi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda çalışmalara başlanılır. Böylece hastaların daha düzgün dış yapısına sahip olması ve sağlıklı gülüş tasarımına kavuşması diş ameliyatı ile ortaya çıkar. 

Tek Seansta Diş Estetiği Nedir? Ne Kadar Sürer?

Tek seansta diş ameliyatı ile hastanın yüz hatlarına uygun bir şekilde gülüş tasarımı ve dişlerin düzgün bir görüntüye sahip olması için bazı işlemler gerçekleşir. Bu doğrultuda yapılan diş beyazlatma ile işlem tamamlanır. Diş ameliyatı operasyonları kişilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda değişir. Bu nedenle her hasta için ayrı bir süre gerekir. 

Diş Estetiğinde Sıklıkla Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Diş ameliyatı için her birey için ayrı işlemler uygulanır. Bu nedenle diş estetiğinde gerçekleşecek işlemi belirleyen kişinin diş yapısıdır. Bunun dışında işlemler sırasında kişilerin sahip olmak istedikleri estetik diş yapısı da göz önünde tutulur.

Diş ameliyatı sırasında en çok ön dişlerin düzgün ve beyaz bir görünüme sahip olması için yapılan işlemlerdir. Ayrıca diş eti hastalıkları ve renk değiştiren dolgu ve kaplamalarda giderilmeye çalışılır. Hastaların diş tedavisinde uygulanacak işlemler ışığında ortaya çıkar.

Diş Estetiği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Geçirilen diş ameliyatı operasyonları sonrasında dişlere ve diş etlerine zarar verecek aşırı sıcak ve soğuk içeceklerden uzak durmak gerekir. Ağız ve diş sağlığı için günlük bakımların düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Diş Estetiği Yaptıranlar

Kişisel bakımına ve estetik görünümüne önem veren kişilerin tercih ettiği diş ameliyatı yaptıranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Uygun tedavi yöntemleri ile düzgün diş yapısına ve diş rengine sahip olurlar. Özellikle ön dişlerin gülme ve konuşma sırasında dikkat çekmesi bu uygulamayı daha da zorunlu hale getirmiştir.

Diş Estetiği Fiyatları 2023

Her geçen gün estetik operasyonlar içerisine bir yenisi ekleniyor. Son zamanlarda güzel ve sağlıklı gülüşlere sahip olmak için hastalar tarafından diş ameliyatı tercih ediliyor. Dişin şekilsel bozuklukları doğrultusunda fiyatlar belirlenir.

Diş ameliyatı fiyatları konusunda gidilen doktorun deneyimi ve kullandığı yöntemlerde son derece etkilidir. Tüm bunların dışında üzerinde etkili olan bir diğer gelişme ise hastanenin hizmetleri, kullanılan malzemenin kalitesi, hastanenin bulunduğu ilin koşulları da etkilidir.

Fakat dikkat edilmesi gereken konu fiyatlar değil yapılan işin kaliteli ve başarılı olmasıdır. Bu nedenle diş ameliyatı operasyonları sırasında hasta memnuniyeti önemlidir. Buna dikkat etmek ve hastanın istek ve beklentilerini göz önünde tutmak gerekir. Diş estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Other Treatments Estevien Clinic
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

MORE
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

MORE
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

MORE
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

MORE