İletişime Geçin!

Ortodonti, diş hekimliği branşının bir uzmanlık dalı olup dişlerde meydana gelen çarpık ve uyumsuz durumların önlenmesi için tedavi edilmesine denmektedir.

Ortodonti, ağız, diş ve kafa yapısını inceleyerek dişlerdeki sorunları düzeltip dişlerin olması gereken sağlığa kavuşturulması işlemidir. Kişinin istediği dişlere kavuşmasını amaçlayan tedavi yöntemi çapraşık ve uyumsuz olan dişlerin eski sağlığına geri döndürülmesini hedeflemektedir.

Diş hekimliği branşlarından bir tanesi olan ortodonti günümüzde oldukça hasta randevusu alınan bir dal haline gelmiştir. Genellikle diş problemi yalayan insanların uzmanlık alanı olarak bu bölüme başvurması gerektiğini bilmeden yanlış tedaviler uygulatarak diş sağlığında olumsuz sonuçlar almaktadırlar.

Dişlerin çene kemiklerine estetik bir şekilde yerleştirilmesini konu alan bir branştır. Tedaviler genellikle uzun süreli ve kişiye özel plan dahilinde olduğu için ortodonti fiyatları her hastada farklı maliyetlerle yapılmaktadır.

Bu durumdan dolayı farklılık oluşması kişiyi sıkıntıya düşürmesin diye mutlaka uzman hekimler tarafından tedavi süreci baştan sona tüm detaylarıyla hastaya aktarılmalıdır.

$ 1.000

Başlayan Fiyatlarla

6-8 Saat

Operasyon Süresi

2.5 Gün

Türkiyede Kalma

0.5 Gün

Hastanede Kalma

2 Gün

Otelde Kalma

Diş branşında uzman hekimler hastanın diş hikayesine bakarak sağlık problemini tespit eder. Bu sayede dişi ortodonti tedavisi yapılıp yapılmamasına karar verilir.

Kişiler bu tedavi sayesinde estetik bir görüntü kazanmanın yanı sıra dişlerinde meydana gelmiş olan; yamukluk, çapraşıklık, alt ve üst çene farkları, çene kisti ve çene problemleri de dâhil olmak üzere sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmuş olur.

Tedaviler genellikle birkaç aşamadan oluşmaktadır ve kişiler için öncelikle uzman muayenesi olmasıyla tedavi başlar. Tedavi planı oluşturulurken ortodonti fiyatları hakkında bilgi hastaya detaylı bir şekilde verilmelidir.

Hazırlık aşamasında ağızda çürük ya da farklı bir sorun varsa öncelikle tedavi edilmesi gereklidir. Hastaya daha sonra tedavi seçenekleri sunularak kullanılan aparatlar ve süreç hakkında bilgilendirilme yapılır ve bu şekilde ortodonti tedavi sürecine başlanılır.

Hastaların diş sorunlarının ileri seviyelerde olması farklı tedavi yöntemleriyle çözüme kavuşturulması demektir. Diş hekimleri muayene sırasında ortodonti alanında bir sorun gördüğünde hastayı bilgilendirerek bu tedavi yöntemlerinin kullanılması gerektiğini açıklamalıdır.

Konulan teşhise göre tedavi planı yapılarak ona göre uygun araçlar kullanılarak tedavi başlatılır. Tedavi sürecinin nasıl olduğuna bağlı olarak ortodonti fiyatları farklılık gösterecek ve hastaya uygun olan tedavi yöntemleri seçilecektir.

Hastaya konulan teşhis sonrasında hastaya uygun tedavi planı yapılmalıdır. Bu tedavi planında kullanılan araçlar kişiye özel olarak belirlenir.

Ortodonti tedavisinde kullanılan araçlar; hareketli apareyler, şeffaf plaklar, braket ve teller, mini implant, yüz maskesi ve çenelikler şeklindedir. Bu aparatların hepsi kişinin sağlık sorununa özel olarak değişkenlik göstermekte ve uzmanlar tarafından kullanılması uygun olan araçlardır.

Diş tedavilerinde hastaya özel tedavi planı oluşturulması ve kullanılan araçların değişkenlik göstermesi de ortodonti fiyatları üzerinde etkili olacak, hastaya bu nedenle ön bilgilendirme yapılması fayda sağlayacaktır.

Öncelikle diş tedavilerinde şeffaf olan plakların kullanılması takıp çıkarılması kolay olmasından dolayı tercih edilmektedir. Acı, sızı ve ağrıların yok edilmesi için en uygun olan tedavi araçlarındandır. Diş sıkması ve çene sorunlarının şeffaf plaklarla azaldığı görülmektedir. Ortodonti tedavilerinde sürecin hızlanmasını sağlayarak normal diş tedavilerinden daha kısa sürede iyileşme sağlamaktadır.

Takıp çıkarma özelliğinden dolayı ağız içerisinde meydana gelen koku sorununu en aza indirerek kişilerde rahat bir kullanım sağlamasından dolayı uzman diş hekimleri şeffaf plakların kullanımını daha sağlıklı ve güvenli görmekte, bu nedenle sıklıkla bu plakları tercih etmektedirler.

Şeffaf plak kullanımı da ortodonti fiyatları üzerinde etkili olmakta ve her kişide ihtiyaç halinde kullanılması önerilmektedir.

Diş hekimlerinin ortodonti üzerine uzmanlık yaparak görev yapmasıdır ve kendilerine verilen isim ortodonti uzmanıdır. Uzman olan kişiler genel olarak diş hekimliği yapmanın yanı sıra diş ve çene yapılarıyla ilgili tüm problemleri çözmek için çalışan hekimlerdir.

Dişlerde meydana gelen sorunlar çapraşıklık, eksiklik, çene darlığı ve 20 yaş dişlerinin yaratmış olduğu sıkıntıları çözmekte uzman olan kişilerdir. Uzman hekimler branşlarında diş sorunlarını çözerken diş hekimlerinden farklı tedavi yöntemleri uygular ve hastanın sorunlarıyla detaylı bir şekilde ilgilenirler.

Diş ve çene yapısında meydana gelen sağlık problemlerinin tespiti ve tedavisini gerçekleştiren hekimler ortodonti uzmanıdır. Estetik açıdan kişiyi rahatsız eden bozuklukların yanı sıra doğuştan gelen ya da sonradan oluşan diş sorunlarının sosyal yaşamı etkilemesine izin vermeden müdahale edilmesi için işlem yaptırılan kişiler ortodonti uzmanlarıdır.

Diş hekimleri dişin geçmişine bakarak ve gerekli muayeneleri yaparak kişilerin ortodontik tedaviye ihtiyacı olup olmadığını tespit eder. Böylece kişi ortodonti fiyatları hakkında bilgi alarak kendine özel tedavi planı oluşturulmasına izin verir.

Tedavilerde genellikle diş hekimin yönlendirmesi esas alınır. Ortodonti fiyatları 2023 genel olarak değişiklik gösterse de 6000 TL’ ye kadar yükselmektedir. Değişiklikler olmasının nedenleri ise hastanın genel durumuyla ilgilidir.

Dişlerde ve çenede olan sorunların büyüklüğü, nasıl aparatlar kullanılması gerektiği, tedavi süreci gibi aşamalar ortodonti fiyatları üzerinde etkili olmakta ve maliyetleri arttırmaktadır. Tedavi süreleri genellikle 6 aydan 2 yıla kadar sürmektedir.

Ortodonti fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgi almak için öncelikle uzman hekime muayene olunması için randevu almak ve detaylı kontrol edilmesini sağlamak önemlidir. Ortodonti tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Öncesi / Sonrası

Hasta Yorumları