Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum Kaplama; Dişler fonksiyonel açıdan sindirim sisteminde besinlerin öğütülmesi ve parçalanması işlemini yerine getirmekle beraber konuşmamızda seslerin net olarak çıkarılmasına da olanak sunmaktadır.

Bunların yanında yüzümüzde ilk göze çarpan ve yüz hatlarının belirleyici olmasın da önemli bir yer tutan dişler, estetik açıdan yüzün tamamlayıcısı konumundadır. Zirkonyum kaplama özellikle gülüş tasarımı yüz estetiğinin oluşmasında çok önemli bir faktördür. Gülüş tasarımı ile hastalar daha doğal daha güzel ve sağlıklı dişler elde ederler.

Diş estetiği doğal olmayan diş rengi gereğinden daha büyük veya daha küçük dişlerin varlığı mevcut olduğunda diş estetiği uygulamaları yaptırılmaktadır. Diş kaplamaları günümüz teknolojisinde üç şekilde yapılmaktadır. Metal kaplamalar, tam porselen kaplama, zirkonyum kaplama şeklinde yapılmaktadır.

Bu uygulamalar arasında dişlerin doğal ve estetik bir görüntülü kazanmasını sağlayan zirkonyum uygulaması daha çok tercih edilmektedir.Saf ve beyaz bir mineral olan zirkonyumun işlenerek zirkonya seramiğine dönüştürülerek diş kaplamalarında metal ve herhangi bir destekleyici grup olmadan yapılan uygulamadır. Zirkonyum kaplama fiyatları kişiden kişiye değişir.

Zirkonyumu Kimler Yaptırabilir?

Kalıcı dişler oluştuktan sonra bütün yaş gruplarına zirkonyum kaplama uygulaması yapılabilmektedir. 16-18 yaşına kadar Diş ve çene yapısında farklılaşma meydana geldiği için daha sonra başka sorunlar ortaya çıkabilme ihtimaline binaen zirkonyum kaplamalar önerilmemektedir.

Bunun dışında güzel bir gülüş ve estetik bir diş yapısı elde etmek isteyen kişilerin rahatlıkla yaptırabilecekleri bir uygulamadır. Zirkonyum kaplama fiyatları dişin yapısal özelliklerine bağlıdır.

Zirkonyum Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Zirkonyum uygulaması kalıcı dişlere sahip olan her yaş grubundan ve cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Tedavisi 1 hafta süren uygulama prova ölçü alımı ve uygulama şeklinde olmaktadır. Zirkonyum kaplama fiyatları uygulamayı yaptıracak kişiye ve uygulanacak bölgenin diş yapısına sana göre farklılık göstermektedir.

Zirkonyum Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

Metal destekli olarak yapılan kaplamalarda dişler küçültülerek ciddi manada doku kaybı oluşmaktadır. Porselen uygulamasında ise dişlerde doku kaybı daha az olmaktadır. Küçültülen dişler sağlıklı bir hal aldıktan sonra özel ekipmanlar kullanılarak hassas bir şekilde ölçü alınarak laboratuvar ortamında zirkonyum kaplamalar üretilmektedir.

Üretilen bu zirkonyum kaplamalar özel yapıştırıcılar vasıtasıyla dişi tamamen adapte olacak şekilde yapıştırılır. Dışarıdan bakıldığında dişten ayırt edilmesinin çok zor oldu bu uygulama zirkonyum kaplamalar fiyatları üzerinde de belirleyici etki yapmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Doğal dişlere olan benzerliğiyle ve metal bulundurmadığı için ışığı geçirmekte buna paralel olarak estetik bir ağız yapısı kazandırmaktadır. Dokularla olan uyumu mükemmel seviyede olan zirkonyum kaplamalar ileride herhangi bir renk değişir her uğramaz. Güzelli bakım ve temizliği yapılan zirkonyum kaplamalar uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

Ayrıca ağızda koku oluşumu ve ağızda tat değişimi meydana gelmeyeceğinden dolayı birçok avantajı bulunmaktadır. Zirkonyum kaplamalar fiyatları bu avantajları düşünüldüğünde daha çok ikinci planda kalmaktadır. Ayrıca pürüzsüz bir yapıya sahip olan uygulama plak oluşumunu engelleyerek orijinal diş hissi vermektedir.

Zirkonyum Kaplamanın Dezavantajı Var Mıdır?

Zirkonyum kaplama diğer uygulamalara göre birçok avantajı bulunmaktadır. Ancak diğer uygulamaların nazaran daha pahalı bir uygulamadır. Tecrübeli ve Ehil olmayan kişilerce yapılan zirkonyum uygulaması sonrasında maddi ve manevi olarak yaptıran kişileri olumsuz etkilemektedir.

Zirkonyumun Diş Etleri ile Uyumu Nasıl?

Porselen ve metal kaplamalara zirkonyum kaplamalar diş etleri ile daha uyumlu bir üründür. Ayrıca diğer uygulamalarda görülen diş etinde morarma ve kararma benzeri renk oluşumları zirkonyum kaplamalar uygulamasında ortaya çıkmaz.

Diş etleri ile uyumlu olmayan uygulamalar sonrasında diş etlerinin çekilmesine ve estetik olarak kötü bir ağız yapısının oluşmasına neden olur. Zirkonyum gülüş sindirim sistemi ve konuşma açıdan ağızda tam bir uyum sağlayarak uzun yıllar kullanım imkânı sunmaktadır.

Zirkonyum Dişleri İlerde Renk Değiştirir Mi?

Kaygan yapısı dolayısıyla zirkonyum kaplamalar plak oluşumunu engelleyerek renk değişimi meydana gelmez. Çay, kahve, sigara veya gıda maddelerinin tüketilmesinde herhangi bir yer renk oluşumu görülmediğinden dolayı psikolojik olarak insanlar üzerinde olumlu etkiler bırakmaktadır.

Farklı renklerdeki dişlere kolaylıkla uygulanabilen zirkonyum kaplamalar fiyatları tercih edilen renge göre kaplanabilir.

Zirkonyum Kaplamalarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Günde iki defa rutin olarak yapmış olduğumuz diş fırçalama işlemi zirkonyum kaplamalar uygulamasında da aynen devam etmektedir.

6 aylık rutin olarak hekim kontrolünden geçirilerek zirkonyum kaplamalar uygulaması sonrasında problemler tespit edilerek giderilme yolunda tedbirler alınmalıdır. Normal diş fırçalama işlemi rahatlıkla bu uygulamada da yapılmaktadır.

Zirkonyum Dişler Ne Kadar Süre İle Kullanılabilir?

Düzenli bakım ve kontrolleri yapılan zirkonyum kaplamalar uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanımı mümkündür.

Zirkonyum Değiştirilmek İstenildiğinde Dişe Zarar Verir Mi?

Zirkonyum uygulaması değiştirilmesi yönünde karar veren doktor zirkonyum keserek çıkarmaktadır. Bundan dolayı dişlerde herhangi bir doku kaybı ağrı ve acı hissedilmez.

Yeni ölçülerde ve istenilen renkte zirkonyum kaplamalar yapılarak tekrar uygulanabilir. Duruma göre porselen kaplama veya diğer uygulamalarda yapmak doktorun vereceği kanala göre değişmektedir.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar

Zirkonyum kaplama diş estetiğine önem veren kadın veya erkek herkesin rahatlıkla yaptırabilecekleri bir uygulamadır. Yalıtkan yapısı sayesinde sıcak ve soğuğa karşı hassasiyeti ortadan kaldırarak kullanıcısına büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

Özellikle uygulamayı yapan diş hekimleri ve yaptıran kişi yorumlarına bakıldığında beklentileri fazlasıyla karşıladığı sonucuna varılmaktadır. Porselen kaplamalarda ışığı geçirmediğinden dolayı mat bir görüntü oluşturmaktadır. Zirkonyum kaplama uygulaması aşağı geçirgen özelliğinden dolayı daha canlı ve doğal bir görüntü elde edilmektedir.

Bu uygulamayı yaptıran kişiler genel itibariyle memnun olmakla beraber uygulama hatalarından kaynaklanabilecek bazı olumsuzluklar ve ağrı durumu oluşabilmektedir. Zirkonyum kaplama fiyatları uygulanacak dişlerin yapısına ve uygulama yapacak doktorun tecrübesine göre değişmektedir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2022

Bilgisayar teknolojisi kullanılarak laboratuvar ortamında üretilen zirkonyum kusursuza yakın bir şekilde üretilmektedir. Uzun yıllar kullanılabilen bu uygulama doğal olarak zirkonyum kaplama fiyatları noktasında da porselen ve diğer uygulamalara göre farklılık göstermektedir.

Estetik bir gülüş tasarımına ilk adımı olan zirkonyum kaplamalar doğal olarak birçok kişi tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır. Zirkonyum kaplamalar fiyatları uygulamanın yapıldığı hastaneye ve illere göre değişmektedir. Zirkonyum kaplama fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.

Diğer Tedaviler Estevien
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

DAHA FAZLA
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

DAHA FAZLA
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

DAHA FAZLA
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

DAHA FAZLA
*/ ?>