İletişime Geçin!

Burun Estetiği, kemikte ya da kıkırdakta görülen bozukluklar ya da deformeleri daha düzgün bir şekile kavuşturmayı amaçlar. Güzel ve estetik yüz hatlarına sahip olmak amacıyla günümüzde farklı cerrahi işlemler bulunur. Bu işlemlerden biri olan rinoplasti yani burun estetiği burun şeklinden memnun olmayan kişilere yapılan cerrahi bir operasyondur.

Burun estetiği yaygın bir şekilde tercih edilmesinin nedeni şekilsel bozukluklar, yaralanma sonucu meydana gelen deformeler, burnun fiziksel görünümünden memnun olmayan kişiler ve nefes alma konusunda sorun yaratan burun tipleri için tercih edilir.

Burun yapısına bakacak olursak; burnun üst kısmı kemikten alt kısmı ise kıkırdaktan oluşur. Günümüzde daha çok tercih edilen uzman doktora bağlı olarak değişir.

$ 2.000

Başlayan Fiyatlarla

2-3 Saat

Operasyon Süresi

7 Gün

Türkiyede Kalma

1 Gün

Hastanede Kalma

6 Gün

Otelde Kalma

Estetik operasyon tercih edilen hastane ve uzman kişiye bağlı bir şekilde aşamalı olarak ilerler. İşleme bağlı olarak lokal ya da genel anestezi verilir.

Ameliyat daha sonra kişinin yüz hatlarına ve sahip olmak istediği burun tipine uygun bir sonuca ulaşmak için devam eder. Uzman doktorumuz bu konuda açılan kesirlerle cilt altındaki kemik ve burun kıkırdak yapısına uygun işlemine başlanır.

Hedeflenen burun tipine sahip olmak için bu kısımlar yeniden ayarlanır. İstenilen değişiklikler tamamlandıktan sonra doktor tarafından kesi bölgesine dikişler atılır ve estetik işlemi tamamlanır. Sağlık personelleri tarafından daha sonra hastanın durumu takip edilir.

Kalıtsal ve çevresel faktörlerden dolayı burunda görülen şekil bozukluklarını gidermek amacıyla tercih edilir.

Burun kemiğinde çıkıntıların olması, burun ucunun geniş olması, kıkırdak yapısının aşağı doğru sarkık olması, yaşanılan herhangi bir kaza sonrası burnun deforme olması, şekilsel bozukluklardan dolayı nefes almak konusunda sıkıntı yaşayan bireyler tarafından burun estetiği tercih edilir.

Ayrıca burun yüzün tam orta kısmında bulunduğu için dikkat çeken bir organdır. Bu nedenle yüzün yapısına uygun burun her zaman daha güzel görünecektir. Bu nedenle estetik olarak daha güzel ve hoş görünmek isteyenler de yaptırmayı tercih ederler. Yapılan araştırmalar ve geçirilecek operasyonun boyutu doğrultusunda ortaya çıkar.

Estetik olmaya karar veren kişiler, ameliyat öncesi bazı hazırlıkları yapması gerekir. Bu doğrultuda kullandığı herhangi bir ilaç ya da kan sulandırıcı bulunuyorsa bu ilaçları bırakması gerekir.

Bunun dışında zararlı alışkanlıklardan uzak durmak ve doğal takviye ürünlerden de belli bir süre kaçırmak gerekir. Estetik öncesinde fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak de Bu doğrultuda belli bir bütçe ayırmak gerekir.

Her ameliyat gibi burun ameliyatı ameliyatı da zorlu bir süreçtir. Ameliyat sonrasında burun üzerinde atel olarak kaldığı gibi içerisindeki iç tampon da belli bir süre burun içerisinde kalır.

Ameliyat sonrası yaşanabilecek kanama ve şişmelere karşı kafanın göğüsten daha yüksek bir pozisyonda dinlenmesi gerekir. Ameliyat sırasında kullanılan ateller olduğu için burunda tıkanıklık görülebilir.

Genelde hastanın geçireceği operasyon doğrultusunda belirlenir. Ayrıca operasyonu gerçekleştirecek uzman doktorun da deneyimleri oldukça önemlidir. Kullanılan tekniklerden biri olan kapalı teknik, burun estetik burun içerisinden yani her iki burun kanadından açılan kesiler ile işleme başlanılır.

Burun kanadı altından açılan kesiler ile kemik ve kıkırdağa ulaşılır. Açık teknikle burun estetik ise burun delikleri arasındaki kesiler ile yapılır. Kapalı ya oranla açık teknikle burun estetik daha fazla tercih edilir. Çünkü işlem sonrası herhangi bir iz görülmez. Ayrıca bu teknikte hastalar daha kısa süre içerisinde iyileşebilir.

Burun estetiği ameliyatları sırasında sahip olunmak istenilen burun tipine bağlı olarak ameliyatın boyutu ve işlemin süresi değişebilir. Fakat yaşanabilecek herhangi bir komplikasyona karşı hastalar bir gece hastanede takip edilir.

Zor bir ameliyat olduğu için hastaların belli bir süreye dikkatli hareket etmeleri gerekir. Ameliyat sonrasında ağrı ve morluk gibi sorunlar görülebilir. Fakat bunlar dikkat edildiği takdirde geçicidir. Burun ameliyatı fiyatları kullanılan malzemeye bağlı olarak artabilir.

İç tamponların çıkarılması halinde hafif bir kanama görülebilir. Ameliyat sonrasında kişilerin dinlenmesi Zorlu hareketlerden kaçınması gerekir. Banyo yapmak, burun sümkürmek ya da buruna uygulanacak herhangi bir baskı sorun yaratabilir. Burun tam olarak iyileşinceye kadar koşu aerobik gibi yorucu faaliyetlerden uzak durmak gerekir.

Kişinin burnunda uygulanacak operasyona ve doktorun deneyimine bağlı olarak değişir. Burun estetiği fiyatları tercih edilen hastanenin ek hizmetleri ve uygulanacak yöntemi bağlı olarak da farklılık gösterebilir.

Bu nedenle burun ameliyatı olmak isteyen kişilerin öncelikle burun estetiği fiyatları konusunda bilgi sahibi olması ve uygun bir bütçe ayırması gerekir. Burun Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Öncesi / Sonrası

Hasta Yorumları