Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kol Germe Ameliyatı

Kol üzerinde yer alan pazı derisi zamanla ve yaşlanmaya bağlı olarak sarkmalar yaşanan bölgelerdir. Sarkmış ve gevşemiş olan kollar kişilerde mutsuzluğa neden olacağından dolayı kol germe ameliyatı yapılması kurtarıcı bir çözüm niteliği taşımaktadır.

Özellikle kadınlarda yaşanan bu durum için kol bölgesinde meydana gelen sarkmaların deri gerilerek giderilmesi için yapılan cerrahi işleme denir. Ameliyat sırasında amaç kol inceltmek olmayıp kolda meydana gelen sarkma ve gevşemelerin giderilmesi için deri gerdirilmesidir. Kol gergin bir hal alarak sarkmış ve gevşemiş deri görüntüsü kol germe ameliyatı sayesinde yok edilmektedir.

Kol Derisi Neden Sarkar?

Kol derisi genellikle sarkma ve gevşemelerden dolayı özellikle kadınların başına gelen bir estetik problemdir. Yaşlanma sürecine bağlı olarak ve yerçekiminin etkisiyle kişilerin kollarında özellikle üst pazı bölgelerinde meydana gelen gevşemeler ve sarkmalar estetik açıdan rahatsız edici bir görüntü oluşturmaktadır. Vücut için elzem hale gelen bu estetik bozukluk kol germe ameliyatı yapılarak çözüme kavuşturulmuş olur. Bu operasyonlar uzun olan işlemler olduğundan narkoz altında yapılmaktadır. Hastane hiçbir şey hissetmez.

40 yaş üzeri kadınlarda genellikle görülen kol gevşemesi ve sarkması problemleri kilo alıp vermeler sonrasında da kendini göstererek problemli bir görüntüye neden olmaktadır. Cilt tiplerine bağlı olarak erken yaşlarda da meydana gelen kol sarkmaları bu sorunu yaşayan herkese güvenle uygulanabilen operasyonlardır.

Sarkmaların ve gevşemelerin görülmesinde kol germe fiyatları ile kişilerin aklına takılan sorular arasında yer alır. Net bilgi almak için öncesinde randevu alarak operasyon hakkında bilgi almak ve sürecin öğrenilmesi için soruların cevaplarını almak önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında yapılan kol germe ameliyatı steril ortamda, deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır. Koltuk altından dirseğe doğru L şeklinde bir kesi açılarak operasyon başlamaktadır. Fazla olan ve sarkmış olan deri çıkartılarak kolun gerginliği sağlanır.

Uzman hekim muayene sırasında yapılan işlemin yeterli olmaması durumda ek yöntemlerde ekleyerek işlemini başarılı bir şekilde bitirmektedir. Kişilerin aklına takılan soruların başında iz kalması gelmektedir.

Kesi açıldığı için yapılan operasyonda iz kalma olasılığı vardır. Fakat bu izin geçip geçmeyeceği ya da ne kadar iz kalacağı tamamen operasyonu yapan uzman hekimin deneyimine bağlı olarak değişmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Estetik amaçlı yapılan ve başarılı olan operasyon genel anestezi altında, ameliyathane koşullarında yapılarak yaklaşık 1 saat sürede tamamlanmaktadır. Ameliyat sonuçları genellikle kalıcı olmasına rağmen bazı durumlarda tekrar sarkmalar meydana gelebilir fakat eskisi kadar kötü bir görüntüye neden olmamaktadır.

Genel anestezi altında yapılan operasyon bazen hastanın anesteziye uygun olmaması durumunda lokal anestezi altında da yapılmaktadır. Genel anesteziyle işlem yapılan hastalar ertesi gün taburcu olurken lokal anesteziyle gerçekleşen kol germe ameliyatı sonrasında kişiler aynı gün evlerine dönebilirler. Anestezi kriteri ameliyat fiyatları açısından farklı fiyatlarla hastaya aktarılmasına neden olacağından dolayı operasyon öncesinde bilgi alınması önem taşır.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Her estetik işlemde ve operasyonda olduğu gibi kol sarkmaları için gerçekleşen bu operasyonda da uzman hekim muayenesi ve hastanın uygunluğu önemlidir. Hasta anestezi altında olacağından dolayı operasyon öncesi ameliyat günü belirlenmeden önce tüm tetkikler detaylı yapılmalıdır. Detaylı bilgilendirme aşamasında mutlaka kol germe ameliyatı fiyatları hakkında da bilgi alınması önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyat sonrasında uzman hekim tarafından hastaya uyması gereken noktalar aktarılmaktadır. Öncelikle kişi 10 gün boyunca korse kullanmalıdır. Korse kullanımı önerilme nedeni kol germe ameliyatı yapılan bölgede meydana gelen şişlik daha aza indirilerek operasyon etkilerini arttırmak içindir.

4-5 gün sonra kişi günlük aktivitelerine tamamen dönebilirken dikişler 8-10 gün sonra iyileşmelerini tamamlamaktadır. Hasta 3-4 hafta süreyle ağır iş ve egzersizlerden kaçınmalıdır. 3 hafta kadar denize girmesi sakıncalı olup ani ve aşırı kol hareketlerinden kaçınmalıdır.

Kol germe ameliyatı sonrasında ilk 2 hafta normal kabul edilen bir ödem meydana gelebilir ve bu durum tamamen geçicidir. İşlemlerden sonra kişiler tekrar bir operasyona genellikle gerek duymaz. Bu durumda tekrarlanması olası olmayan ameliyat sonrasında az alınan bir deri fazlalığı mevcutsa tekrar bir kol estetiği işlemi yapılabilir.

Kol Germe Ameliyatı Olanların Yorumları Nelerdir?

Derilerinde sarkma olan kişiler için yapılan operasyon yorumları genellikle iyi yöndedir. Hastalar estetik kaygılarından kurtularak kollarını saklamak zorunda kalmazlar. İz sorunu da pek gündemde olmamakla birlikte kişilerin geri dönüşleri hep olumlu olmaktadır. Kol germe ameliyatı fiyatları hakkında da sorun olmadan kaliteli malzemelerle ve güvenli bir ortamda operasyon geçirilmesi hastaya sağlık açısından komplikasyon olmadan süreci tamamlamaya garanti verir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Operasyonlarda genel olarak kol germe ameliyatı fiyatları bazı kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kişilerin tedavi olacağı merkez, uygulanacak tedavi yöntemi ve ek olarak yapılacak diğer operasyonlar, hekimin deneyimi ve uzmanlığı kol germe ameliyatı fiyatları 2021 için kriter oluşturup farklılıklar yaşanmasına neden olacaktır.