Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme

Meme Büyütme ameliyatı göğüslere hacim kazandırmak ve dolgun bir görüntü vermek amacıyla tercih edilen bir cerrahi işlemdir.

Göğüs bir kadının dışarıdan bakıldığında fiziğini tamamlayan önemli yapılardan biridir. Göğüsteki şekilsel bozukluklar kişileri rahatsız eder. Meme büyütme ameliyatı bayanların vücut ölçülerine uygun memeler fiziğin daha düzgün ve hoş görünmesini sağlar. 

Bu nedenle meme hacminin küçük olması vücudun görünümünü olumsuz etkiler. Memeler, farklı nedenlerden dolayı küçük olabilir ya da asimetrik bir yapıya sahip olabilirler.

Fakat günümüzde geliştirilmiş teknolojik sistemler ve malzemeler sayesinde estetik olarak istenilen vücut yapısına sahip olmak mümkündür. Meme büyütme fiyatları sağlık sigortası içerisinde yer almaz. Bu nedenle belli bir bütçe ayırmak gerekir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatları kişilerin yaşadığı sorunlara bağlı olarak değişir. Memedeki şekilsel bozukluklar kalıtsal olabileceği gibi sonradan yaşanılan kanser gibi bir hastalıktan dolayı da kaynaklanabilir.

Kişiye rahatsızlık veren her durumda meme estetiği ameliyatı tercih edilebilir. Çünkü küçük memelere sahip olmak kişileri psikolojik olarak da rahatsız edebilir.

Bu nedenle plastik cerrahi bölümü ile görüşüp ameliyat hakkında gerekli bilgiler alındıktan sonra başarılı bir şekilde işleme geçirmelidir. Burada yapılan görüşmeler sırasında meme estetiği fiyatları hakkında bilgi almak gerekir.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Küçük göğüslere sahip olmak birçok kadında özgüven eksikliğine neden olabilir. Çünkü bir kadının fiziğini tamamlayan vücut özelliklerine uygun, şekilsel bir görünüme sahip olan memelerin küçük olması halinde kişiler rahatsızlık duyar. Meme estetiği ile memenin istenilen yapıya sahip olması daha hoş bir görüntü verir.

Memelerin asimetrik yapıya sahip olması ya da ciddi kilo kayıplarında memelerin sarkık ve hacmini yitirmiş olması halinde yapılır. Bunun dışında cinsiyet değiştiren kişilerde meme ameliyatını tercih ederler. 

Meme Büyütme Öncesi

Meme görüntüsünden rahatsız olan kişiler meme ameliyatına karar verdiklerinde önce memenin büyüklüğü ve görünümü hakkında plastik cerrah ile görüşmeleri gerekir. Yapılan incelemeler doğrultusunda kişinin vücut hatlarına uygun implant tipleri ve kullanılacak teknikler kişilere aktarılır.

Ameliyat öncesi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak ve kullanılan kan sulandırıcı türü ilaçları doktora bildirmek gerekir. Yapılacak ameliyat öncesinde yani gece 12’den sonra herhangi bir şey yiyip içmek gerekir. Böyle bir kararın alınması ameliyatı sırasında yaşanabilecek komplikasyonları önlemek içindir.

Meme Büyütme Sonrası

Meme estetiği operasyonun ardından memede şişlik morarma ya da Ağrı görülebilir. Bunlar zaman içerisinde yok olacaklardır. İyileşme döneminde uygun sıkılaştırma bandajı ve sutyenleri giymek gerekir.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Yapılan ameliyatla birlikte göğüslerin şekli değişir. İstenilen boyutlara sahip göğüsler kişilerin özgüvenini arttırır. Meme ameliyatı ile birlikte vücut hatları daha belirgin hale gelir. Böylece bayanlar vücut hatlarına ve göğüs genişliklerine uygun yapıda meme formları ile kendilerini daha iyi hissederler.

Göğüs Büyütme Hazırlık Detayları

Meme büyütme uygulaması öncesinde başarılı bir işlem için tüm hazırlıklar tamamlanır ve hasta tam olarak ameliyata hazır hale getirilir. Yaklaşık bir iki saat süren ameliyat için hasta genel anestezi ile uyutulur.

Tercih edilecek yöntem doğrultusunda kullanılacak implant türü açılacak kesi ile işleme başlanır. Meme estetiği fiyatları sigorta kapsamında onları için ameliyatla ilgili ve sonrasında yapılacak testlerin masraflarına hazırlıklı olmak gerekir.

 

Göğüs Büyütmede Kullanılan İmplant Çeşitleri

Dolgun ve hacimli göğüslere sahip olmak isteyen bayanlar meme estetiği ameliyatı ile istedikleri uygun göğüs tipine sahip olabilirler. Meme estetiği ameliyatları kullanılan implantlarla ya da vücuttan alınan yağların kullanılması ile gerçekleşir.

Kişilerin tercihlerine bağlı olarak değişen meme estetiği ameliyatları sırasında silikon göğüs kullanmayı tercih eden bayanlar için 2 farklı implant bulunur. Bunlardan birisi stalin implanttır. Stalin İmplant içerisinde tuz çözeltisi bulunur. Bu implant göğüs içerisine önce boş bir şekilde yerleştirilir, daha sonra ise içerisi tuz çözeltisi ile doldurulur.

Silikon implantlar da ise implant içerisi jel ile doldurulur. İşleme geçmeden önce öncelikle implant içerisindeki jel doldurulur daha sonra implant göğüs içerisine yerleştirilir. Silikon jeller yapı bakımından göğüs yapısına daha yakındır. Çünkü insan yağ dokusunu daha iyi temsil etme özelliğine sahipler. Meme büyütme fiyatları kullanılacak implantın yapısına bağlı olarak farklı fiyatlar ile değerlendirilir.

 

Doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlar kullanılmalıdır. İşlem sonrası rutin kontrolleri zamanında gidilmelidir. Yaşanabilecek herhangi bir rahatsızlık ya da enfeksiyon karşısında doktora başvurulmalıdır.

Göğüs Büyütmede Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Sağlık koşullarının ve imkânlarının elverişli olduğu günümüzde meme ameliyatları için çok sayıda silikon bulunur. Genel olarak kullanılan silikonlar şu şekildedir: yuvarlak ya da damla şeklinde olan silikonlardır.

Tercih edilecek silikonlar göğüs duvarına tam olarak denk gelmesi için ebatları ve sağladığı yükseklik için uygun protezler kullanılır. Meme estetiği fiyatları silikonun onun yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2023

Kadınların estetik yapısını ve güzelliğini simgeleyen göğüslerin küçük olması halinde bu durum kadınlarda derin etki bırakabilir. Fakat günümüzde meme ameliyatı ile vücut hatlarına uygun göğüs tipine sahip olmak mümkündür.

Kişilerin sahip olmak istedikleri meme tiplerine bağlı meme estetiği fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Meme büyütme ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi için hemen ücretsiz danışmanlarımızda iletişime geçebilirsiniz.

Other Treatments Estevien Clinic
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

MORE
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

MORE
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

MORE
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

MORE