İletişime Geçin!

Bacak Germe Ameliyatı bacaklarda olan deri sarkmalarını gideren cerrahi bir operasyondur. Kişilerin yaşa bağlı olarak ya da kilo alıp verme durumlarında özellikle bacakların iç kısımlarında sarkma ve gevşeme gibi durumlar meydana gelebilir.

Bu durumların giderilmesi için bacak germe ameliyatı uygulaması yapılabilir. Estetik açıdan görüntü bozukluğuna neden olan gevşeme ve sarkma sorunları özellikle kilolu olan bayanlarda iç bacak kısımlarında pişme ve terleme gibi farklı sıkıntıları da beraberinde getirecektir.

$ 2.750

Başlayan Fiyatlarla

2 Saat

Operasyon Süresi

7 Gün

Türkiyede Kalma

2 Gün

Hastanede Kalma

5 Gün

Otelde Kalma

Operasyon için tam donanımlı bir hastane ve mutlaka işinde uzman bir hekim gereklidir. Genel anestezi ortamında ve iki saat sürede tamamlanan cerrahi bir işlemdir.

Bacak iç kısmından fazla olan deri çıkarılarak kasık kısmına doğru gerdirilip dikiş atılmasıyla gerçekleşen bir operasyondur. Bacak germe sayesinde hem bacak gerilmiş hem de fazla yağların bacaktan çıkarılması sağlanmış olur.

Gerekli olduğu takdirde liposuction tedavisiyle de kombine edilebilir. Hastanın operasyon sonrasında mutlaka bir gece kontrol altında kalması gerektiği için hastaneden ertesi gün taburcu edilmesi daha yararlı bir durumdur. Farklı kombin tedaviler yapılacak ise ameliyat fiyatları hakkında da bilgilendirme yapılmalıdır.

Herkese güvenle uygulanabilen bacak germe özellikle kilo alıp veren, iç bacaklarında sarkma ve gevşeme meydana gelen, özellikle güneş ve yaşlanmaya bağlı doku deformasyonları yaşayan kişilerde uygulanması en etkili yöntemdir. Özellikle uyluğun iç kısmı ve kalça kısmında sorun yaşayan kişilerde sıklıkla tedavi amaçlı uygulanan bir cerrahi işlemdir.

Her operasyonda olduğu gibi bacak germe ameliyat içinde gerekli olan tüm tetkiklerin tam yapılması ve değerlendirmenin doğru olması operasyonun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Anestezi altında yapılan cerrahi işlem için mutlaka anestezi testleri, kan tetkikleri operasyon öncesinde yapılması gereken değerlendirmeler arasında yer alarak hastanın yapılacak olması için uygunluğunu belirleyecek olan kriterlerdir.

Ameliyat sırasında ve sonrasında kişiler herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeden süreci tamamlamış olurlar. Aynı gün içerisinde ayağa kalkabilir ve bir iki gün sonra banyo yapması uzman hekim tarafından hastaya bilgi olarak aktarılır.

İyileşme dönemi kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel anlamda sorunsuz geçen bir bacak germe ameliyat sonunda bir haftada tam anlamıyla bir iyileşme sağlanır.

İz bırakan bir ameliyat olmasından dolayı hasta mutlaka öncesinde bilgilendirilmelidir ama bu izler zaman içerisinde yok olabilir özellikte olduğu da bilgilendirme içinde yer almalıdır.

Hasta olan kişiye tedavi sırasında takılan direnler ertesi gün çıkarılarak hasta taburcu edilebilir. Bu süreçte dikkat etmesi gereken noktaları mutlaka doktorundan öğrenmeli ve harfiyen uyum sağlamaya özen göstermelidir.

Suyla teması birkaç gün olmamalı ve en az 4 hafta sonra spor yapmaya başlamalıdır. Bu sürede dikkatli olmak ve sorun yaratacak uygulamalardan uzak durmak hasta açısından faydalı olacaktır.

Son yıllarda en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasındadır. Başarı oranı son derece yüksek olmakla birlikte işinde deneyimli hekimler tarafından operasyonun yapılması da başarı oranını arttıran etkendir. Başarı oranının yüksek olması bacak germe ameliyat konusunda hastaların düşünmeden karar vermesi için bir kriterdir.

Yapılan uygulama bacaklardaki yağ hücrelerinin alınmasıyla gerçekleşir ama hepsi olmamakla birlikte hücrelerin etkileri azaltılır. Bu aşamada eğer yağ aldırma işlemleri ile aynı anda tedavi yapılırsa kişilerde ameliyat sonrasında tekrar sarkma meydana gelmesi söz konusu değildir.

Son dönemde günümüz teknolojisi sayesinde bacak germe ameliyat güvenli bir şekilde devlet hastanelerinde de yapılmaktadır. Önemli olan steril koşullarda ve uzman bir hekim tarafından işlemlerin yapılmasıdır.

Estetik işlemler kişinin kendi isteğiyle yapıldığı gibi bacak germe ameliyat da bir estetik işlemdir ve SGK karşılamaz. SGK’nın karşılamaması bacak germe ameliyat fiyatları üzerinde hastaya bilgilendirilmesi gereken bir durumdur.

Estetik operasyonlarda risk pek bulunmaz. Bu operasyon içinde herhangi bir risk olmaması önceden değerlendirmeler yapıldığı ve hastanın uygunluğuna bakıldığı içindir.

Ek operasyon ihtimali genelde hastanın durumuna bakılarak uzman hekim tarafından karar verilmesi gereken bir durumdur. Farklı yöntemler kullanılarak hastaya uzman hekim tarafından yapılan fiziki muayene sonrasında ek operasyon gerekli olup olmadığı belirlenmelidir.

Cerrahi bir işlem olması ve dikişler yardımıyla operasyonun tamamlanmasından dolayı iz riski vardır. İzler bir süre sonra silikleşmeye başlar ve bu durum hastanın cildinin yapısıyla da alakalıdır. İz kalma riski genel olarak kalçaya yakın bölgelerde yapılan bacak germe ameliyat operasyonlarında mevcuttur.

Uygulama öncesinde net fiyat bilgisi verilmesi doğru değildir. Kişinin bacak kısmında olan problemlerin derecesi ve uygulanacak işlemlere göre bacak germe ameliyat fiyatları değişiklik gösterecektir. Bacak germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Hasta Yorumları