Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe

Karın Germe Nedir?

Karın Germe, tıpta yaşanan teknolojik gelişmeler ve üretilen teknik malzemeler sayesinde uygulanmaya başlamıştır.

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler sağlık koşullarının gelişmesi ile beraber geliştirilen yöntemleri kullanmayı tercih ederler. Birçok nedenden kaynaklanan karın bölgesinde görülen en fazla yağlar kişileri ciddi manada rahatsız eder. Karın germe hakkında için bilgi almak için bizlere ulaşın.

Bu nedenle karın bölgesinde görülen fazla yağlar daha sonra deri fazlalığına ve sarkıklığa neden olur.Görülen gevşeklik ve sarkmalar estetik cerrahi yöntemlerle giderilerek kişiler daha sağlıklı ve düzgün bir görünüme sahip olurlar.

Bir çeşit estetik cerrahi operasyon olan karın gerdirme sırasında karın ve göbek kısmındaki fazla yağlar alınır ve yaşanan sarkma ve deformasyonlar giderilir. Ameliyat fiyatları kişinin vücut hatlarına bağlıdır.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Karın bölgesinde gerçekleşecek ameliyat yapılan incelemeler sonucunda gerçekleşir. Karnın belli bölgelerinden açılacak çizikler ile göbek deliği bölgesine kadar olan kısımda deformasyona uğramış deri alınır.

Karın aşağısından alınan deri yukarı kısma doğru gerdirilmeye çalışılır. Toparlayıcı özelliğe sahip dikişler yardımıyla karın kasları sıkılaştırmaya çalışılır.

Ameliyat sırasında estetik dikişler kullanıldığı için Daha sonra herhangi bir dikiş izi oluşmaz. Karın bölgesinde görülen fazla yağlarda liposuction denilen yağ alma yöntemi ile alınır. 

Karın Germe Ne Kadar Sürer?

Her ameliyat kendine özgü kurallar ve aşamalar içerdiği için süreleri de farklılık gösteriyor. Kişilerin karın bölgesinin bağlı olarak değişir.

Karın bölgesinin geniş olması bunun dışında karın bölgesinde fazla yağların alınması gibi işlemlerle beraber 3- 4 saatlik bir zaman dilimini kapsar. Karın germe ameliyat fiyatları gerçekleşecek ameliyat süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Karın Gerdirme İyileşme Süresi

Hastaların belli bir süre hastanede tutulması daha sonra taburcu edilmesi gerekir. Ameliyat sonrası iyileşme kişilerin dikkatli hareket etmeleri doğrultusunda değişir. Operasyon sonrasında hastalar özel olarak tavsiye edilen korse giymek zorundalar.

Karın germe ameliyat sonrasında doktor tarafından verilen ağrı kesiciler kullanılır. Ameliyatın üç günü banyo yapılabilir ve kişiler daha rahat hareket edebilirler. Tam manası ile iyileşme ise 7- 10 hafta gibi bir süreci kapsar. 

Karın Gerdirme Öncesi

Hastalar doktor kontrolüne giderek ön muayene ile geçirilecek işlemler belirlenir. Çiziklerin nasıl atılacağı fazla olan ve sarkan derinin nasıl alınacağı ve Liposuction yapılıp yapılmayacağı konusunda incelemeler yapılır. Ayrıca ameliyat öncesi hastanın kullandığı ilaçları doktora bildirmesi ve bu ilaçları öncesinde bırakması gerekir. 

Karın Germe Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karın germe ameliyat sonrasında hastaların belli bir süre özel korse giymeleri gerekir. Bu korse yardımıyla vücut istenilen forma ulaşır. Ameliyat sonrası doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlar kontrollü bir şekilde kullanılmalıdır.

Ameliyat sonrası kişiler normal hayatlarına ve aktivitelerine dikişler kaynadıktan sonra daha sağlıklı bir şekilde dönerler.

Bu nedenle ameliyatın gerçekleştiği ilk hafta dikişlerin kaynaması açısından önemlidir zorlu hareketlerden kaçınmak gerekir. Herhangi bir enfeksiyona karşı doktor tarafından verilen antibiyotikler kullanılmalıdır.

Belli aralıklarla doktor kontrolüne gidilmesi gerekir. Tüm bu hususlara tam olarak dikkat edildiği takdirde karın germe ameliyat geçiren kişiler 10 hafta gibi bir süreç içerisinde normal yaşantılarına ve işlerine tam olarak dönebilirler.

Karın Gerdirme Sonrasında Hamilelik

Karın germe olmak isteyen birçok kişi ameliyat sonrasında hamile kalıp kalmayacağı konusunda bazı tedirginlikler yaşıyor. Yapılan ameliyat sonrasında hamile kalmak isteyen kişileri zora sokacak bir ameliyat değildir. Doktor tavsiyesi ile geçirilen belli bir zamandan sonra kişiler istedikleri zaman hamile kalabilirler.

Karın Gerdirme Sonrası Cinsel İlişki

Her ameliyat gibi karın germe ameliyat da ciddi bir operasyondur. Bu nedenle geçirilen ameliyat sonrasında kişilerin tam olarak iyileşmeden cinsel ilişkiye girmeleri sağlık sorunlarına neden olur. Cinsel ilişki sırasında dikişler zarar görebilir.

Bu durum yaraların oluşmasına ve bu yaraların iltihap tutmasına neden olabilir. Sağlıklı bir şekilde geçirilen iyileşme süreci yapılan ameliyatın başarıya ulaşmasını sağlar. Bu süreç içerisinde tam olarak iyileşmeden cinsel ilişkiye girmek birçok soruna davetiye çıkarır.

Karın Gerdirme Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

Ameliyat sonrası görülen şişlik ve ödemler ilk 1 hafta sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Ödemler 1 aydan sonra ise tamamen yok olur.

Karın Germe Fiyatları 2023

Karın ve göbek estetiği olarak adlandırılan karın gerdirme daha çok kadınlar tarafından tercih edilmekle beraber erkekler tarafından da tercih edilir. Kişinin vücut yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir.Bu nedenle karın gerdirme fiyatları belirlenirken tüm işlemler göz önüne alınır.

Karın bölgesindeki fazla deri oranı, Liposuction işleminin uygulanıp uygulanmayacağı, karın bölgesinin kapladığı alan, hangi dikiş tekniğinin kullanılacağı, karın bölgesindeki kasların yapısı gibi tüm durumlar karın gerdirme ameliyat fiyatları içerisindedir.

Bunun dışında uzman doktorun deneyimi ve hastanenin sağlık koşulları da karın germe fiyatları 2023 üzerinde etkili olmaktadır. Karın germe fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Other Treatments Estevien Clinic
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

MORE
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

MORE
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

MORE
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

MORE