İletişime Geçin!

Meme küçültme operasyonu memelerin normalden daha büyük ve aşağı doğru sarkıp olmasından dolayı tercih edilen cerrahi bir işlemdir. Kadın vücudunda önemli bir detay olan göğüsler yapılan meme küçültme ameliyatı ile daha hoş bir forma kavuşur.

Meme ile ilgili kadınların yaşadığı en büyük problemlerden biri de memenin büyük ve sarkık bir hal almasıdır. Bu durum kadınlarda şikâyetlere neden olur. Çünkü memenin aşırı büyük olması vücuda ağırlık yaptığı gibi boyun bölgesinde de ciddi rahatsızlıklara yol açar. Meme küçültme ameliyatı hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Meme büyüklüğü genetik bir sorun olduğu gibi doğum sayısı ile beraber emzirme işlemi sonrasında da memeler deformasyona uğrar. Meme ameliyatı fiyatları gerçekleşecek olan işlemin doğrultusunda ortaya çıkar.

$ 3.000

Başlayan Fiyatlarla

2-3 Saat

Operasyon Süresi

7 Gün

Türkiyede Kalma

2 Gün

Hastanede Kalma

5 Gün

Otelde Kalma

Meme küçültme ameliyatı için öncelikle vücut gelişiminin tamamlanması gerekir. Ameliyat işlemleri sırasında hasta genel anestezi ile uyutulur. Önce kesi atılacak bölge belirlenir. Göğüs küçültme operasyonu sırasında memenin boyutu ve yapısı doğrultusunda işleme geçilir. Kesin in atıldığı bölgeden fazla olan yağ dokusu alınır.

İşlem sırasında hastaların dokularına zarar vermemek için dikkatli bir şekilde ilerleme kat edilir. Bu nedenle meme ameliyatları 2 ile 4 saat arasında gerçekleşir. Küçültme işlemi sırasında kişinin vücut hatları göz önünde bulundurularak vücut hatları doğrultusunda ya alınır ve memeler vücut hatlarına uygun bir hale gelir.

Kişilerde fazla bulunan yağ dokuları ve deriler alınarak meme istenilen forma kavuşur. Yapılan işlem sırasında meme dikleştirme operasyonu da gerçekleştirilebilir. Meme fiyatları kişilerin fiziksel yapısına bağlı olarak değişir.

Operasyona başlamadan önce uzman doktorlar tarafından işlemin nasıl gerçekleşeceği ve hangi metodun kullanılacağı belirlenir. Uygulama sırasında lolipop kesi ve ters T kesi yöntemleri kullanılır.

Bu yöntemler içerisinde lolipop kesi işlemi için meme ucunun çevresi yuvarlak bir şekilde kesilir ve bu kısımdan ilerleyerek fazla yağ dokusu alınır.

T kesi olarak adlandırılan yöntemde ise memenin alt kısmında T şeklinde bir kesi atılır. Buradan ilerleyerek fazla yağ dokusu alınır. Her iki yöntem sırasında da bayanların süt kanallarının zarar görmemesi için özenli ve dikkatli bir çaba gösterilir. Meme fiyatları üzerinde kullanılan yöntem ve teknikler de doğrudan etkilidir.

İşleme başlamadan önce kişilerin sağlık koşullarının ameliyata uygun olması gerekir. Bunun dışında kullandıkları herhangi bir kan sulandırıcı ilaç bulunuyorsa bunu 3 hafta öncesinden bırakmalılar.

Her ameliyat gibi meme küçültmenin ameliyatında bir takım zorlukları bulunur. Fakat ameliyat sonrası doktor tarafından verilen talimatlara doğru bir şekilde uyulduğunda ve kontrollere zamanında gidildiğinde herhangi bir sorun yaşanmaz.

Bir takım şişlik ya da ödemler meydana gelebilir. Fakat bunlar da istirahat ve dinlenme ile geçecektir. Ameliyat sonrasında memelere baskı yapmayan ve memelerin sallanmasını engelleyen sporcu sutyeni kesinlikle kullanılmalıdır. Hücre yenilenmesini etkileyen zararlı alışkanlıklardan da uzak durmak gerekir.

Eğer meme ameliyatı geçirecek kişiler sigara kullanıyorlarsa bırakmaları gerekir. Meme küçültmenin fiyatları hastalara bildirilerek belli bir bütçe ayırmaları gerekir.

Göğüs küçültme ameliyatı için tercih edilecek uzman doktorun deneyimi geçirilecek operasyonun başarısı için oldukça etkilidir. Doktorun işlemi aşamalı ve dikkatli bir şekilde ilerletme si ve süt kanallarına herhangi bir zarar vermemesi halinde meme ameliyatının riskleri bulunmaz.

Memede görülen büyüklük ve sarkıklık doğrultusunda küçültme ameliyatı yapılır. Ameliyat sonrasında ağrı ve acı hissedilebilir. Bu sebeple ağrı kesici doktor tarafından tavsiye edilir. Zaman ilerledikçe tüm ağrılar ortadan kalkacaktır.

Her ameliyatın ardından kısmen de olsa iz kalır. Fakat günümüzde kullanılan teknolojik özelliklere sahip kendiliğinden kaybolan ameliyat ipleri kullanıldığı için bu ipler zamanla kendiliğinden kaynar. Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında kullanılan yöntem ve tekniğe bağlı olarak iz kalabilir.

Fakat bu izler zaman içerisinde görünmeyecek bir boyuta ulaşır. Ayrıca gerçekleşen operasyon sırasında kesi miktarının çokluğu ya da az olması da izler üzerinde etki edebilir.

Estetik ve düzgün bir görünüme sahip olmak için yapılan göğüs küçültme ameliyatı önce kansere neden olmaz. Tam tersi kanser riski taşıyan göğüs dokuları bu işlem ile alındığı için göğüs kanseri ihtimali de azalır.

Hem sağlık hem de estetik bir görünüm için tercih edilen meme küçültme fiyatları 2023 memenin yapısal özelliklerine bağlı olarak belirlenir. Ayrıca meme fiyatları her yıl güncellenerek klinikler ve doktorlar tarafından hastalara aktarılır.

Meme küçültme fiyatları 2023 üzerinde doktorun deneyimi, işlem sırasında yardımcı personelin durumu, hastanenin hizmetleri, hastanenin bulunduğu şehrin yapısı gibi hususlarda etkili olmaktadır. Meme küçültme ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hasta Yorumları