Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Küçültme

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme operasyonu memelerin normalden daha büyük ve aşağı doğru sarkıp olmasından dolayı tercih edilen cerrahi bir işlemdir. Kadın vücudunda önemli bir detay olan göğüsler yapılan meme küçültme ameliyatı ile daha hoş bir forma kavuşur.

Meme ile ilgili kadınların yaşadığı en büyük problemlerden biri de memenin büyük ve sarkık bir hal almasıdır. Bu durum kadınlarda şikâyetlere neden olur. Çünkü memenin aşırı büyük olması vücuda ağırlık yaptığı gibi boyun bölgesinde de ciddi rahatsızlıklara yol açar. Meme küçültme ameliyatı hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Meme büyüklüğü genetik bir sorun olduğu gibi doğum sayısı ile beraber emzirme işlemi sonrasında da memeler deformasyona uğrar. Meme ameliyatı fiyatları gerçekleşecek olan işlemin doğrultusunda ortaya çıkar.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı için öncelikle vücut gelişiminin tamamlanması gerekir. Ameliyat işlemleri sırasında hasta genel anestezi ile uyutulur. Önce kesi atılacak bölge belirlenir. Göğüs küçültme operasyonu sırasında memenin boyutu ve yapısı doğrultusunda işleme geçilir. Kesin in atıldığı bölgeden fazla olan yağ dokusu alınır.

İşlem sırasında hastaların dokularına zarar vermemek için dikkatli bir şekilde ilerleme kat edilir. Bu nedenle meme ameliyatları 2 ile 4 saat arasında gerçekleşir. Küçültme işlemi sırasında kişinin vücut hatları göz önünde bulundurularak vücut hatları doğrultusunda ya alınır ve memeler vücut hatlarına uygun bir hale gelir.

Kişilerde fazla bulunan yağ dokuları ve deriler alınarak meme istenilen forma kavuşur. Yapılan işlem sırasında meme dikleştirme operasyonu da gerçekleştirilebilir. Meme fiyatları kişilerin fiziksel yapısına bağlı olarak değişir.

Meme Küçültme Yöntemleri

Operasyona başlamadan önce uzman doktorlar tarafından işlemin nasıl gerçekleşeceği ve hangi metodun kullanılacağı belirlenir. Uygulama sırasında lolipop kesi ve ters T kesi yöntemleri kullanılır.

Bu yöntemler içerisinde lolipop kesi işlemi için meme ucunun çevresi yuvarlak bir şekilde kesilir ve bu kısımdan ilerleyerek fazla yağ dokusu alınır.

T kesi olarak adlandırılan yöntemde ise memenin alt kısmında T şeklinde bir kesi atılır. Buradan ilerleyerek fazla yağ dokusu alınır. Her iki yöntem sırasında da bayanların süt kanallarının zarar görmemesi için özenli ve dikkatli bir çaba gösterilir. Meme fiyatları üzerinde kullanılan yöntem ve teknikler de doğrudan etkilidir.

Meme Küçültme Öncesi

İşleme başlamadan önce kişilerin sağlık koşullarının ameliyata uygun olması gerekir. Bunun dışında kullandıkları herhangi bir kan sulandırıcı ilaç bulunuyorsa bunu 3 hafta öncesinden bırakmalılar.

Meme Küçültme Sonrası

Her ameliyat gibi meme küçültmenin ameliyatında bir takım zorlukları bulunur. Fakat ameliyat sonrası doktor tarafından verilen talimatlara doğru bir şekilde uyulduğunda ve kontrollere zamanında gidildiğinde herhangi bir sorun yaşanmaz.

Bir takım şişlik ya da ödemler meydana gelebilir. Fakat bunlar da istirahat ve dinlenme ile geçecektir. Ameliyat sonrasında memelere baskı yapmayan ve memelerin sallanmasını engelleyen sporcu sutyeni kesinlikle kullanılmalıdır. Hücre yenilenmesini etkileyen zararlı alışkanlıklardan da uzak durmak gerekir.

Eğer meme ameliyatı geçirecek kişiler sigara kullanıyorlarsa bırakmaları gerekir. Meme küçültmenin fiyatları hastalara bildirilerek belli bir bütçe ayırmaları gerekir.

Meme Küçültme Riskleri Nelerdir?

Göğüs küçültme ameliyatı için tercih edilecek uzman doktorun deneyimi geçirilecek operasyonun başarısı için oldukça etkilidir. Doktorun işlemi aşamalı ve dikkatli bir şekilde ilerletme si ve süt kanallarına herhangi bir zarar vermemesi halinde meme ameliyatının riskleri bulunmaz.

Göğüs Küçültme Sonrası Çok Ağrı Olur Mu?

Memede görülen büyüklük ve sarkıklık doğrultusunda küçültme ameliyatı yapılır. Ameliyat sonrasında ağrı ve acı hissedilebilir. Bu sebeple ağrı kesici doktor tarafından tavsiye edilir. Zaman ilerledikçe tüm ağrılar ortadan kalkacaktır.

Göğüs Küçültme Sonrası İz Kalır Mı?

Her ameliyatın ardından kısmen de olsa iz kalır. Fakat günümüzde kullanılan teknolojik özelliklere sahip kendiliğinden kaybolan ameliyat ipleri kullanıldığı için bu ipler zamanla kendiliğinden kaynar. Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında kullanılan yöntem ve tekniğe bağlı olarak iz kalabilir.

Fakat bu izler zaman içerisinde görünmeyecek bir boyuta ulaşır. Ayrıca gerçekleşen operasyon sırasında kesi miktarının çokluğu ya da az olması da izler üzerinde etki edebilir.

Göğüs Küçültme Kansere Sebep Olur Mu?

Estetik ve düzgün bir görünüme sahip olmak için yapılan göğüs küçültme ameliyatı önce kansere neden olmaz. Tam tersi kanser riski taşıyan göğüs dokuları bu işlem ile alındığı için göğüs kanseri ihtimali de azalır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültmenin ameliyatı zorlu ve uzun süren bir ameliyattır. Bu nedenle hastaların bir hafta süreyle istirahat etmesi gerekir. Herhangi bir ağrı ya da acı karşısında ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Enfeksiyon riskine karşı doktor tarafından yazılan antibiyotik oldukça etkilidir.

Ameliyat sonrasında yarı bölgelerinde enfeksiyon riskine karşı pansuman yapılmalıdır. Ayrıca belli bir süre ani hareketlerden ve ağır yük taşıma gibi işlemlerden de uzak durmak gerekir. Ameliyattan sonra ödem ya da şişlikler görülebilir bunlar da zaman içerisinde geçerek iyileşecektir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023

Hem sağlık hem de estetik bir görünüm için tercih edilen meme küçültme fiyatları 2023 memenin yapısal özelliklerine bağlı olarak belirlenir. Ayrıca meme fiyatları her yıl güncellenerek klinikler ve doktorlar tarafından hastalara aktarılır.

Meme küçültme fiyatları 2023 üzerinde doktorun deneyimi, işlem sırasında yardımcı personelin durumu, hastanenin hizmetleri, hastanenin bulunduğu şehrin yapısı gibi hususlarda etkili olmaktadır. Meme küçültme ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Other Treatments Estevien Clinic
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

MORE
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

MORE
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

MORE
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

MORE