Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı, yaşın ilerlemesine bağlı olarak kişilerde görülen boyun altında sarkmaları giderir. Kilolu ya da zayıf olunması fark edilmeden kişilerde boyun bölgesinde meydana gelen sarkmalar yaşlı görünüme sebep olmaktadır. Yaşlı görünmeyi en çok arttıran nedenlerden biri boyun sarkmasıdır.

Sadece yaşlanmaya bağlı olarak olmamakla birlikte çok kilo alıp veren kişilerde de boyun sarkmaları boyun derisinin gevşemesi görülebilir. Günümüz teknolojisi sayesinde estetik açıdan problem yaratan görüntüyü boyun germe ameliyatı ile yok etmek mümkündür.

Kadınların estetik sorunlar arasında ortak problemleri olan boyunda sarkma ve gevşeme sorunları estetik açıdan sorun yaratırken kişilerde mutsuz, yorgun ve kötü bir görüntü oluşmasına da neden olmaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyon gerçekleştirilmesi kesi açılarak olur. Kesi kulak önünden kulak memesine doğru uzanıp kulak arkasına doğru ilerlemektedir. Sarkan derinin fazlası çıkartılarak kesi dikilir ve boyunda iç bir korse oluşturulur. Eğer bu kesi içerisinde fazladan yağ toplanması mevcutsa liposuction tedavi yöntemiyle alınabilir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılarak ameliyathane koşullarında ve 5-6 saat süreyle tamamlanmaktadır. Boyun germe ameliyat teknikleri farklı farklı olup kişiye uygun olan tedavinin belirlenmesi tamamen uzman hekim kararına bağlı olarak belirlenir. Boyun germe ameliyat fiyatları üzerinde de etkili olan bu durum hastayla muayene sırasında paylaşılmalıdır. Boyun germe ameliyatı hakkında bilgi almak için bizlere ulaşın.

Boyun Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Operasyon için en uygun olan adaylar genellikle uzman hekim kontrolü sonrasında belli olmaktadır. Kişilerin boyun germe ameliyat ihtiyacı genel olarak boynunda sarkma yaşanması durumunda doğmaktadır.

Boyun kaslarında deformasyon olan, boyun bölgesinde sarkmalar yaşayan, tükürük bezleri sarkmış olan kişiler en iyi aday olan kesimdir. Hastaların uygunluğu operasyon öncesinde uzman hekim muayenesinde belli olmakta ve hastaya uygun olan tedavi planı muayene sırasında belirlenmektedir.

Yaşı ilerlemiş olmayan ama kilo fazlalığı yaşayarak boyun bölgesinde sarkmalar yaşayan kişiler için daha doğru bir tedavi yöntemidir. Hastanın problemlerine göre değişiklik gösterirken aynı zamanda uygulanacak tedavi içinde fiyatlarda farklılıklar yaşanmasında neden olacaktır. Bu nedenle boyun germe ameliyat fiyatları hakkında operasyon öncesi muayene olarak bilgi almak önem taşımaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi 

Her estetik işlemde ve yapılan ameliyatta olduğu gibi kişilerin uzman hekime bilgi vermeleri ve detaylı bilgi almaları önemlidir. Kişilerde kan sulandırıcı ilaç kullanımı boyun germe ameliyat öncesinde mutlaka kesilmeli ve düzenli kullanılan ilaçlar mevcutsa uzman hekime operasyon öncesinde aktarılmalıdır.

Saçların uzun tutulması operasyon izlerini gizleyebileceğinden kesim yapılmamalıdır ve sigara kullanımı 3 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Operasyon kararı alınmadan önce ameliyat fiyatları ile ilgili bilgi alınmalıdır. Uygulanacak tedavinin süreci ve ameliyat fiyatları için görüşme yapmak sonrasında tedavinin etkilerini arttıracaktır.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası

Estetik iyileşme sağlayan ve sarkmaların önüne geçmek için yapılan boyun germe estetiği sonrasında sıvı toplanmasını engellemek için 1 gün süreyle diren takımı yapılır. Buz uygulaması iyileşmeyi hızlandırdığından mutlaka uygulanmalıdır.

Hasta ameliyat sonrası 2. Gün taburcu edilebilir. Güneş ışınlarına maruz kalınmaması önemli olup güneş koruyucu kremlerin en az 6 ay kullanılması önerilir. Kişi ameliyattan 2gün sonra duş alabilir ve güneş gözlüğü kullanımı olmalıdır.

En az 2 hafta seks, ağır iş, spor gibi yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır. Hastalar yapılan operasyon sonrasında 1 hafta içerisinde çalışma hayatına dönebilirler ve bu süreye kadar başarılı bir süreç geçirip iyileşme dönemlerini atlatmış olurlar.

Boyun Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her estetik işlemde olduğu gibi boyun germe estetiği sırasında ve sonrasında da riskler görülmektedir. Öncelikle kanama ve enfeksiyon olasılığı mevcuttur. Bu durumların yanı sıra iz kalması, sinir hasarı, saç kaybı ve uzun süreli görülen etkiler yaşanabilir.

Etkilerin ve komplikasyonların en aza indirilmesi sağlık açısından oldukça önemli olup yan etki ve riskleri kaldırmak için uzman bir hekim tarafından operasyonun yapılması önem taşımaktadır.

Hastanın uygunluğuna ve problemlerin büyüklüğüne göre doğru tedavi yöntemi, uzman bir hekim tarafından, steril şartlarda boyun germe estetiği yapılırsa olumsuz etkiler ortadan kaldırılacak ya da en aza indirgenebilecektir.

Boyun Germe Ameliyat Teknikleri Nelerdir?

Her ameliyatın hastaya uygun olan farklı bir tekniği vardır. Boyun germe ameliyat içinde hastaya uygun olan ameliyat tekniklerinin belirlenmesi ön görüşme ve muayene sırasında bilgi olarak aktarılır.

Deformasyonların derecesine bağlı olarak kullanılan teknikler; cerrahi teknik başta olmak üzere ameliyatsız örümcek ağı estetiği, ultherapy, mezoterapi, Platelet rich plasma uygulamaları ve secret tedavi teknikleridir.

Tüm uygulanabilen teknikler hastanın problemli olan boyun bölgesinin muayenesi sonrası ve problem derecesine bağlı olarak değişiklik göstererek boyun germe estetiği fiyatları üzerinde de etkili olan kriterler arasında yer almaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Ameliyatlarda ve estetik işlemlerde net bir boyun germe estetiği fiyatları verilmesi doğru değildir. Ameliyat ve süreç hakkında bilgi almak için mutlaka randevu alınarak muayene olunması, doğru tedavi yöntemi ve uygunluk belirlendikten sonra karar aşamasında boyun germe estetiği fiyatları hakkında bilgi alınması en sağlıklı uygulamadır.

Kullanılan ameliyat teknikleri ve tedavi yöntemleri, hastaya uygulanacak ek operasyonlar, uzman hekim deneyimi, merkezin kalitesi gibi kriterler boyun germe ameliyatı fiyatları üzerinde etkili olan kriterler arasında yer almaktadır. Boyun germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Other Treatments Estevien Clinic
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

MORE
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

MORE
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

MORE
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

MORE