Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Germe

Alın Germe / Kaş Kaldırma

Alın Germe, alın bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve çizgilerin giderilmesi için gerçekleştirilen bir çözüm yoludur. İnsanlarda yaşlanmaya bağlı olan belirtilerin en sık görüldüğü bölgeler yüz bölgesindeki alında meydana gelir. Alın germe ameliyatları genellikle bir arada kombin bir şekilde yapılır.

Alın germe ve kaş kaldırma fiyatları da uygun maliyetlere yapılabilen işlemler olmasından dolayı estetik açıdan sorun yaşayan kişiler arasında yaygın olarak uygulaması yapılmaktadır.

Alın Germe/Kaş Kaldırma Nedir?

Kişilerin zamanla alın bölgesinde yaşlanmaya bağlı meydana gelen kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde uygulanan operasyona alın estetiği ve kaş kaldırma denmektedir.

Alın bölgesinde meydana gelen deformasyonların giderilmesi için dolgu uygulamalarının yetersiz olduğu durumlarda bu operasyon yapılmalıdır ve uygulamanın gerekli olup olmadığına uzman hekim muayene sonrası karar verecektir.

Kaş ve şakak bölgesinde düşüklük, derin alın kırışıklıkları olan hastalara uygulama yapılırken özellikle 40 yaş üstü kişilerde bu tarz sorunların daha çok görülmesinden dolayı uygun adaylar olarak hekim tarafından muayene sonucu alın estetiği ve kaş kaldırma yapılmasına karar verilir.

Alın Germe/Kaş Kaldırma Avantajları

Operasyonu yaptıran kişilerin başarılı sonuçlarla karşılaşmasının yanı sıra alın estetiği ve kaş kaldırma ameliyatının birçok avantajı bulunmasından dolayı en sık tercih edilen estetik işlemlerdendir. İşlemlerin herhangi bir yaş sınırı yoktur ve estetik açıdan sorun yaşayan herkese uygulama yapılabilir.

Bakışlar daha zinde ve genç görünürken görüş alanında iyileşmeler olur. Sosyal hayattan uzaklaşmadan gerçekleşen operasyon sonrasında kişiler konforlu bir şekilde aynı gün normal yaşamlarına dönebilirler.

İz kalma olasılığının bulunmama nedeni ise işlemler saçlı deri altında yapılmasından dolayıdır. Diğer estetik işlemlere göre alın estetiği ve kaş kaldırma fiyatları daha uygun maliyetli olarak yapılır.

Alın Germe/Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Estetik işlemlerden sonra meydana gelen morluk ve şişlikler alın estetiği ve kaş kaldırma operasyonlarında da meydana gelir ve geçici bir durumdur.

Atılmış olan dikişler bir hafta sonra alınarak 10 gün sonra hasta iş hayatına dönüş yapabilir. İyileşme süreci boyunca yapılan operasyon etkileri yok olmasın diye sargı beziyle sarılır ve hasta ilk günden itibaren makyaj yapabilecek kadar konforlu bir süreç geçirecektir.

Alın Germe/Kaş Kaldırma Ameliyat Hazırlığı

Her estetik işlemde olduğu gibi alın estetiği ve kaş kaldırma operasyonlarında da kişilerin öncelikle muayene edilerek uygunluğunun tespit edilmesi gereklidir. Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirileceği için mutlaka anestezi uygunluğuna göre tahlil ve tetkikler yapılmalıdır.

Hasta uygunluğu tespit edildikten sonra ameliyat için hazırlanmış olunur. Hazırlık aşamasında yapılan tüm tetkikler alın estetiği ve kaş kaldırma fiyatları kapsamında değerlendirilmelidir ve hastaya bu şekilde bilgi verilmelidir.

Alın Germe/Kaş Kaldırma Ameliyat Teknikleri

Hastaya yapılan muayene sırasında uygunluğu tespit edilip ameliyat tekniklerine karar verilir. Alın estetiği ve kaş kaldırma operasyonları endoskopik ve açık olmak üzere 2 farklı yöntemle yapılır.

Hastaya detaylı bilgi vermek ve yöntemlerin arasındaki farkı anlatmak uzman hekim tarafından sağlanmalıdır ve hastaya uygun olan teknikle operasyon yapılmalıdır.

Tekniklere göre alın estetiği ve kaş kaldırma fiyatları farklılık gösterecektir. Yöntem belirlenmesi ve alın estetiği ve kaş kaldırma fiyatları bilgisi için uzman hekimle görüşmek önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat yaptırmak isteyen kişilerin en sık sorduğu sorular başında ağrı hissi, kalıcı olup olmadığı ve alın estetiği ve kaş kaldırma fiyatları gelir.

Bu bilgiler için uygulama yapılacak merkezden randevu alınarak deneyimli bir uzman hekimden bilgi alınması önem taşır. Özellikle alın estetiği ve kaş kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak mağduriyet yaşanmaması adına önemlidir.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiğinde Ağrı Olur mu?

Kişilere uygulanan yönteme bağlı olarak değişiklik gösterse de genel olarak anestezi altında yapıldığı için herhangi bir ağrı hissi oluşmamaktadır. Alın estetiği ve kaş kaldırma operasyonları sonrasında meydana gelebilecek olan ağrılar için uzman hekimin hastaya önerdiği ağrı kesici ve antibiyotikleri kullanmaları yeterli olacaktır.

Alın Germe ve Kaş kaldırma Ameliyatı Kalıcı mıdır Yoksa Tekrarlanabilir mi?

Hasta ameliyat olduktan sonra en az 5 yıl kadar genç bir görünüme kavuşmuş olarak memnun ayrılmaktadır. Alın estetiği ve kaş kaldırma operasyonları kişilere ve kullanıma bağlı olarak değişiklik gösterse de 5-10 yıl arası bir kalıcılığa sahiptir. İstenirse uzman hekime danışılarak tekrarlanabilir olma özelliğinden faydalanılabilir.

Alın Germe ve Kaş kaldırma Ameliyatı Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönebilirim?

Estetik operasyonlarda görülen şişlikler 1-2 hafta içerisinde kendiliğinden inmektedir. Alın estetiği ve kaş kaldırma operasyonları 2-3 saatte genel anestezi altında gerçekleşir. Bu nedenden dolayı ve hastanın genel durumunu kontrol etmek için bir gece hastanede yatırılıp hasta öyle taburcu edilmelidir.

Normal hayata hemen dönülebiliyor olması sağladığı avantajlardan olmasının yanı sıra alın germe ve kaş kaldırma fiyatları üzerinde de etkili olan bir faktördür.

Alın Germe Fiyatları 2023

Alın bölgesi ve yüz bölgesinde meydana gelen deformasyonların giderilmesi için yapılan alın estetiği ve kaş kaldırma fiyatları hakkında mutlaka muayene edildikten sonra net bilgi hastayla paylaşılmalıdır.

Ameliyat tekniği, hekimin deneyimi, uygulama yapılacak merkez ve yöntemler kişiye özel planlar dahilinde oluşturulduğu için alın estetiği ve kaş kaldırma fiyatları da kişilere özel olup farklılık göstermektedir. Alın Germe Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Other Treatments Estevien Clinic
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

MORE
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

MORE
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

MORE
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

MORE