İletişime Geçin!

Meme Dikleştirme ameliyatları ile memeler birkaç gün içerisinde istenilen görünüme kavuşur. Kadınlarda yaşın ilerlemesi ve doğum oranları ile beraber meme sarkmaları görülür.

Kadın vücudunun estetik bir görünüme sahip olmasında memeler büyük role sahiptir. Dik ve dolgun memeler sayesinde vücut hatları daha belirgin hale gelir.

İşlem sırasında minik ve gizlenebilen izlerle başarılı bir operasyon geçirilir ve çok az bir ağrı ile işlem tamamlanır. Vücudun daha özgür ve genç hale gelmesinde estetik ameliyatları oldukça önemlidir.

Bu sebeple sarkan memeleri tekrar dik konuma getirmek için meme ameliyatı olmak ve meme dikleştirme fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

$ 3.000

Başlayan Fiyatlarla

2-3 Saat

Operasyon Süresi

7 Gün

Türkiyede Kalma

2 Gün

Hastanede Kalma

5 Gün

Otelde Kalma

Sarkmış memelerin yeniden eski formuna kavuşması için yapılan cerrahi işlemlerle meme dikleştirme ameliyatı yapılır. Meme ameliyatı sırasında aşağı doğru sarkan meme başları yukarı doğru kaldırılır ve işlem sırasında memenin dik durması için fazla deri alınır.

İşlem sırasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de memenin büyüklüğü ya da küçüklüğüdür. Memenin küçük olması halinde silikon protezler kullanılır, memenin büyük olması halinde ise fazla olan meme dokusu çıkarılır. Hastanın durumuna bağlı bir şekilde gelişen meme ameliyatları uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir.

Kadın vücudunda önemli bir yere sahip olan memeler zaman içerisinde eski formunu kaybeder. Meme dikleştirme ameliyatı yapısal olarak daha çok sarkık göğüslüler, büyük ve sarkık memeliler, emziren annelerin emzirme sonrası sarkan memelere, aşırı kilo kayıplarında memelerin sarkık hale gelmesinde ve yaşın ilerlemesi ile beraber yine memelerin sarkık bir görünüme sahip olması halinde yapılır.

Memelerin sarkık bir hal alması kadınlarda özgüven eksikliğine neden olur. Meme dikleştirmenin fiyatları yapılan muayene sonucu ortaya çıkar.

Meme estetiği öncesinde kişilere, bu konuda tercih ettikleri doktor eşliğinde öncelikle meme USG çekilir. Bu görüntüler doğrultusunda izlenecek yol ve yapılacak işlemler belirlenir.

İşlem öncesinde hastaların kullandıkları ilaçları doktora bildirmeleri özellikle kan sulandırıcı ilaçları 2-3 hafta öncesinden bırakması gerekir. Bunun dışında zararlı alışkanlıkları da bırakmak gerekir. Ameliyat öncesinde hastaların meme fiyatları konusunda bilgilendirilmesi gerekir.

Ameliyat sonrasında hastanın kesi bölgelerinde bandajlar bulunur. Bu nedenle hastanın dikkatli olması ilk 2 gün banyo yapmaması gerekir. Evde kaliteli bir şekilde dinlenmek ve rutin kontrollere zamanında gitmek ameliyatın başarısı açısından önemlidir.

Doktor tarafından tavsiye edilen sporcu sutyeni belli bir süre kullanmak gerekir. Memeler 1-2 hafta içerisinde normalden daha dik bir şekilde durmaya başlar.

Geçirilen estetik operasyonla beraber memeler zaman içerisinde dokularında güçlenmesi ile beraber eski sağlıklı haline dönerler. Bu nedenle meme kaldırma ameliyatı sonrasında hamile kalıp doğum yapan kadınlar çocuklarını rahatlıkla emzirebilirler.

Kadınların süt verme oranını kesinlikle etkilemez. Süt kanalları ameliyat sırasında korunmaya çalışılır. Özellikle hafif sarkmaların görüldüğü memelerde kadınların emzirme işlevi aynen devam eder.

Ameliyat sonrasında kalıcı sonuçlar elde edilir. Bu nedenle ameliyat sonrasında dikkatli davranmak ve doktor tarafından verilen tüm tavsiyelere uymak gerekir.

Fakat yaşın ilerlemesi ile beraber memelerde az da olsa bir gevşeme meydana gelecektir. Her ne kadar gevşeme olsa da bu gevşeme hiçbir zaman memenin ilk hali olan sarkık dönemine benzemez.

Sarkan göğüsler ameliyat sayesinde yeniden dik bir görünüme kavuşur. Ameliyat sırasında fazla olan deri alınır. Bu fazla deri üzerinde bulunan çatlak ve yırtıklarda ameliyatla beraber alınır.

Fakat bu alınan çatlak ve yırtıklar sadece belli bölgelerden alınabilir. Bunun dışında memenin diğer bölgelerinde kalan çatlak ve yırtıklar ameliyat ile giderilmez.

Meme dikleştirmenin fiyatları ve ameliyatları öncesinde hastaların merak ettiği tüm soruları uzman hekime danışmaları gerekir. Böylece geçirilecek operasyon hakkında daha doğru bilgilere ulaşılır. Bununla birlikte hastalar daha bilinçli bir şekilde hareket ederler.

Yapılan her operasyon gibi meme dikleştirme ameliyat sonrasında meme üzerinde ve meme altında izler meydana gelir. Zaman geçtikçe bu izler kaybolur ve fark edilemeyecek hale gelir.

İzlerin tam manası ile yok olması yapılacak olan meme ameliyatına ve memenin şekilsel yapı bozukluklarına göre değişir. Bu konuda uzman doktorlar meme dikleştirme ameliyatlarında en iyi estetik sonuçları elde etmek için daha az iz bırakan yöntemleri tercih ederler.

Meme ameliyatı olmaya karar veren kişilerin merak ettiği konulardan biri de meme dikleştirme fiyatları konusudur. Memenin şekilsel bozukluğu ve kullanılacak olan silikon protezlerin yapısına bağlı olarak fiyatlarda da değişiklik gösterir.

Bunun dışında meme dikleştirme fiyatları 2023 üzerinde etkili olan ameliyat yapan doktor, hastane, hastanenin bulunduğu şehir, kullanılan implantların kalitesi ve ameliyat sonrası hastanenin hizmetleri etkilidir. Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Hasta Yorumları