İletişime Geçin!

Gastrik Bypass, hem gıda alımını hem de gıda emilimini kısıtlayan bir uygulamadır. Mide küçültülerek ince bağırsağın bir kısmının mideye bağlanmasıyla gerçekleştirilen gastrik bypass günümüzde sıklıkla uzman hekimler tarafından kilo sorunu yaşayan kişilere uygulanmaktadır.

Obezite cerrahi ameliyatlarında sağlanan başarı yüksek olmasından dolayı oldukça sık tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir.

$ 3.500

Başlayan Fiyatlarla

1-2 Saat

Operasyon Süresi

9 Gün

Türkiyede Kalma

3 Gün

Hastanede Kalma

6 Gün

Otelde Kalma

Kilo verme sürecinde uygulanan diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça eski ve farklı bir yöntem olmasıyla bilinen gastrik bypass ameliyatı mideyi küçülterek alınan yiyeceklerin emilimini azaltmak amacıyla uygulanır.

Kilo problemlerinden dolayı meydana gelen diyabet, tansiyon gibi rahatsızlıklarında ameliyat sonrası düzeldiği görülmesinden dolayı yaygın bir şekilde talep alan cerrahi bir müdahaledir. Uygulama yapılacak kişiye ve ameliyat tekniğine göre bypass fiyatları değişiklik gösterecektir.

Vücut kitle endeksi 35 ve üzeri olan, 18-65 yaş arası ve ameliyat olmasına engel olmayan herkese yapılabilir. 18 yaş altı da ameliyatların yapıldığı görülse de mutlaka aile onayı ile alınması sağlık açısından oldukça önemlidir.

Tüm kontrollerin detaylı bir şekilde yapılması hekim onayı sonrası nasıl bir tedavi yapılacağına ve ameliyata uygunluğuna bakılarak karar verilmektedir. Hastaların yaşı ve sorunun derecesi gastrik bypas fiyatları üzerinde de etkili olacaktır.

Öncelikle hastanın operasyona karar vermesinin ardından uzman hekim tarafından istenen bazı tetkikler yapılması gereklidir. Tüm istenen tetkikler yapıldıktan sonra branş doktorları tarafından onay verilerek hasta ameliyat için hazırlanır.

Ameliyat hazırlıkları yapılmadan öncesinde gastrik bypas fiyatları hakkında bilgi almak mağduriyet yaşanmaması için önem taşır ve hazırlık aşamasında da tetkikler içinde gastrik bypass fiyatları içerisine dâhil olup olmadığına bakılmalıdır.

İşlemlerin tamamı kapalı bir şekilde günümüz teknolojisine bağlı olarak gerçekleşir. Karın bölgesine açılan küçük kesiler sonrasında mideye müdahale edilerek küçültme sağlanır ve midenin bir kısmı ine bağırsağa bağlanır.

Deneyimli hekimler tarafından uygulanan gastrik bypas ameliyatı tıp diliyle robotik cerrahi yardımıyla yapılmaktadır. Uygulamanın bazı dezavantajları mevcuttur.

Öncelikle uzun süreli vitamin eksikliğine neden olmaktadır. En az 1 yıl boyunca diyet yapılması ve kontrol altında olunması gereklidir. Tekrar kilo alımı olursa müdahale edilmesi kısıtlı bir hal almaktadır.

Kapalı olarak yapılan operasyon sonrasında 1-2 saat içinde yürüyerek taburcu olmak mümkündür. Ağır efor sarf edilmeden yapılan işler için 1 hafta süre yeterli iken ağır işlerde çalışan kişiler için uzman hekim 1 aylık rapor yazarak dinlenilmesini faydalı bulmaktadır.

İyileşme süreci gerçekleşen ameliyatın teknolojik bir şekilde yapılmasına ve hekimin uzmanlığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İyileşme süresinde ilk 15 gün boyunca protein takviyesi yapılmaktadır.

Her hasta için standart ihtiyaçlar olmadığından dolayı mutlaka uzman hekim ameliyat sonrasında bazı tetkikler ister ve bu tetkiklerin sonuçlarına göre ne kadar takviye ihtiyacı var bakılmaktadır.

Hastaya ve isteklerine göre değişiklik gösteren uygulamalara sahip olan gastrik bypas ameliyatı güvenli ve başarılı sonuçları olan cerrahi operasyonlardır. Proksimal uygulaması en sık kullanılan tekniklerden bir tanesidir.

Diğer kullanılan uygulamalar distal ve mini gastrik bypas uygulamalarıdır. Her işlem ve uygulama tekniği öncelikle hastanın durumuna göre değerlendirilmelidir. Karar aşamasında deneyimli hekimler tarafından hastaya uygulanacak teknik belirlenip hastaya fiyatlar hakkında da bilgilendirme yapılmalıdır.

Obezite ameliyatlarında genellikle stapler denilen malzeme kullanılmaktadır. Stapler hattının yetersiz ya da güvensiz olması durumunda gastrik bypas ameliyatında da dikişlerin atılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Enfeksiyon sorunlarına karşı baticon kullanımı ve hastaneden taburcu olduktan sonra banyo yapılabilir. 10 gün sonra kesilen baticon uygulaması sonrası iz ya da leke kalmadan konforlu bir şekilde hasta yaşamına devam edebilir.

Kapalı olarak gerçekleşen bir uygulama olmasından dolayı uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı hissi yaşanmaz. Herkesin ağrı sınırı farklı olmasından dolayı kişiye uygun ağrı kesiciler verilerek önlem alınması sağlanabilir.

Operasyon sırasında yapılan işlemlerin tamamı kapalı olarak yapıldığı için kesiler oldukça küçüktür ve iz kalma olasılığı yok denecek kadar azdır. Yaralarda iz kalma riskini en aza indirmek için 3 ay boyunca düzenli bir şekilde krem kullanımı önerisi uzman hekimler tarafından yapılır.

Operasyonlarda ilk 1 ay önemlidir ve bu bir ay süre zarfında uzman hekimin önerdiği ilaçlar dışında bir ilaç kullanılmamalıdır. İlaçların alımından sonra bol sıvı alınması ve ağrı kesicilerin miktarıyla ilgili olarak hekime danışılması önem taşır.

SGK anlaşmalı olan merkezlerde genellikle uygun bir şekilde gastrik bypass fiyatları yansıtılmaktadır. Uygulamanın maliyetleri farklı kriterlere dayanarak değişiklik gösterse de en çok gastrik bypass fiyatları üzerinde etkili olan etkenler kullanılan malzemelerin kalitesi ve miktarı, hastanın genel durumu, uygulama yapılacak olan merkezin ünü ve hekimin deneyimleridir.

Bu faktörlerin hepsini değerlendirmek ve gastrik bypass fiyatları hakkında net bilgi almak için randevu alınarak muayene olunması önem taşır. Gastrik bypass ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.

Öncesi / Sonrası

Hasta Yorumları