Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

İletişime Geçin!

Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri bir saç ekimi uygulamasıdır. Saç ekimi kişilerin saçlarının dökülmesinde en etkili olan saç naklidir. Bu şekilde gerçekleşen saçların hepsinin tıraş edilmeden yapılan saç ekim tekniği DHI tekniği ve FUE tekniğinden faydalanılarak yapılmaktadır.

Hastanın tıraşlı ya da tıraşsız yapılan saç ekimleri için bazı özellikleri taşıması gereklidir ve bu özellikleri belirlemek için beklentilerin doğru aktarılarak öncelikle kişide bulunan greftlerin sayısı önemlidir. Şartların sağlanması durumunda tıraşsız saç ekimi işlemleri güvenle yapılabilen saç nakli müdahaleleridir.

$ 1.200

Başlayan Fiyatlarla

$ 1.000

Başlayan Fiyatlarla

2.5 Gün

Türkiyede Kalma

0.5 Gün

Hastanede Kalma

2 Gün

Otelde Kalma

Tıraşsız gerçekleşen saç nakillerinde greftlerin sayısı önemlidir. Bu operasyon öncesinde kişiden saçlarını biraz uzatmaları istenmektedir.

İlk aşama olarak saç foliküllerin yoğun olduğu ve alınacağı bölge belirlenir. İşlemlerde uzman cerrah sağlıklı olan folikülleri alarak ekime hazır hale getirir. En son aşama olarak ise saç folikülleri nakil olması gereken alana ekilerek işlem tamamlanmaktadır.

Saçı kazıtmadan ekim yapmaya yarayan gelişmiş bir saç nakli yöntemidir. Saç yöntemi saçları uzun olan herkese güvenle yapılabilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Kişilere özel tedavi planı uygulandığından dolayı etkileyen kriterler değişiklik göstermektedir.

Operasyonda kişilere sağladığı en büyük avantaj saçları kazıtılmasına gerek olmadan işlemlerin yapılabiliyor olmasıdır. Operasyon sonrasında saç şekli korunarak kişilerin iş ya da sosyal yaşama hemen dönebiliyor olmaları tıraşsız saç ekim uygulamalarının sağladığı avantajlardandır.

Homojen bir görünüme sahip olmasından dolayı kişilerde iz görülmesi ve operasyon yapıldığının anlaşılması oldukça zordur. Diğer yöntemlere bakıldığında daha uygun maliyetlerle yapılmaktadır.

Saç şeklini ve uzunluğunu koruyabilen hastalar genellikle kısmen tıraşlı olan saç ekim yöntemini tercih ederler. Normal hayatlarına hemen dönebilirler. Toplanan greftlerin sayıları oldukça az olmasından dolayı iyileşme süreleri kısa olmaktadır.

Operasyon sonrasında kabuklanma görülen yerler saç altında kalacağından dolayı kişiyi rahatsız eden bir görüntü olmayacaktır. Tıraşsız saç ekim fiyatları 2021 diğer saç nakli işlemlerine göre daha uygun olmasının nedeni toplanan greft sayılarının farklı olmasıdır. Kısmen yapılan tıraş sonrası saç nakli genellikle kadın ve uzun saçlı erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Kısmen tıraşlanarak saç ekimi yapılan operasyonlar uzun saçlı kişilere sadece uygulanmaktadır. Tek bir seansta alınan saç kökleri bir miktar diğer tıraşsız saç ekim yöntemine göre az olabilir. Donör alınan alan ufak bir bölge olmasından dolayı uzman hekimlerde daha çok yıpranma ve zorlanma meydana gelebilir.

Tıraşsız saç ekim fiyatları 2021 ile karşılaştırıldığında bu operasyon maliyeti bu nedenlere bağlı olarak biraz daha yüksek maliyetlidir. Nedenlerine bakıldığında kısmen uygulama yapıldığı için doktor ve ekibi açısından zorlu ve dikkat gerektiren bir süreç olmasından dolayı uğraşmak daha çok zaman almakta ve seanslar gerekli olmaktadır.

Saç ekimi operasyonlarında çok fazla sayıda greft kullanımı gerekli ve kullanılıyorsa tamamen bu yöntemle operasyon gerçekleştirilmektedir. Ekim işleminin dar bir alanda sınırlı olduğu durumlarda diğer yöntemlere göre daha başarılı bir uygulamadır.

Saçlar hiçbir şekilde tıraş edilmez ve şeklini koruyarak yapıldığı belli olmadan gündelik hayata hemen dönüş yapılabilir. Tamamen tıraş edilmeyerek yapılan tıraşsız saç ekim için uzman hekimimizden bilgi alınması önemlidir.

Saç ekimi operasyonlarında çok fazla sayıda greft kullanımı gerekli ve kullanılıyorsa tamamen bu yöntemle operasyon gerçekleştirilmektedir. Ekim işleminin dar bir alanda sınırlı olduğu durumlarda diğer yöntemlere göre daha başarılı bir uygulamadır.

Saçlar hiçbir şekilde tıraş edilmez ve şeklini koruyarak yapıldığı belli olmadan gündelik hayata hemen dönüş yapılabilir. Tamamen tıraş edilmeyerek yapılan tıraşsız saç ekim için uzman hekimimizden bilgi alınması önemlidir.

Saç ekimi yapacak uzman hekim ve ekibi açısından daha çok çaba sarf edilmesine neden olmaktadır. Operasyonun zorlu olmasından dolayı tıraşlı yapılan saç ekim işlemlerine göre tıraşsız saç ekim fiyatları daha yüksek maliyetli olmaktadır.

Hijyen ve bakım koşullarına tıraşlı olmadığı için daha çok özen gösterilmesi gerektiğinden enfeksiyon riski diğer operasyonlara göre daha yüksektir ve dikkatli olmak gereklidir.

Tıraşsız saç nakli işlemlerinde genel olarak greft sayısı önem taşır. Greftlerin kısıtlı olması durumunda kişilerde saç görünümü doğallığını kaybedecektir ve bu nedenlerden dolayı greft sayısının belirlenmesi açısından saç nakli kararı verdikten sonra mutlaka uzman bir hekimden bilgi almak amaçlı bir merkezden randevu alınarak muayene edilmesi, hastaya detaylı bilgiler aktarılması oldukça büyük önem taşımaktadır.

Paylaşılan ve yapılan değerlendirmelerde genellikle kişiler doğal bir görüntü olmasından dolayı operasyon sonrası memnun bir şekilde merkezlerden ayrılmaktadır.

Uzman hekimler genellikle hasta isteğine bağlı olarak bu operasyonu tercih ederler ve bu operasyon için greft sayısı önemlidir. Hastaların istekleri doğrultusunda tercih edilen tıraşsız saç ekim sonuçları diğer saç ekimi yöntemlerine bakılarak daha olumlu sonuçları olan ve etkileri daha uzun süren bir operasyondur.

Saç ekimi yöntemlerinde bazı kriterler mevcuttur ve bu kriterler genellikle tıraşsız saç ekim fiyatları 2023 açısından etkili olan durumlardır. Hastaya hangi yöntemin uygulanması gerektiği, toplanacak olan greft sayısının ne kadar olduğu ve hastanın hangi merkezde işlem yaptıracağı gibi etkenler tıraşsız saç ekim fiyatları bakımından etkili olmaktadır.

Operasyon öncesinde iyi araştırma yaparak ve uzman hekimle görüşme sağlayarak detaylı bilgi edinilmelidir. Tıraşsız saç ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Öncesi / Sonrası

Hasta Yorumları