İletişime Geçin!

Saç Mezoterapisi, kişisel bakım ihtiyaçlarından biri olan saç için gerekli olan vitamin ve mineral takviyesi anlamına gelir. Bu nedenle uzman kişiler tarafından hazırlanan zengin mineral aminoasit ve vitaminlerin oluşumu ile hazırlanan karışımlar kişilerin saçlı derisine enjekte edilir. Bu başarılı yöntem sayesinde saç kökleri ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller ile beslenilir.

Saç mezoterapisi uygulayan kişiler bu sayede saç dökülme derdinden kurtulduğu gibi zamanla incelmiş olan saçlar ise gürleşir. Mezoterapi sayesinde saçlar canlı ve parlak bir görünüm elde eder. Saç problemi yaşayan kişiler saç mezoterapisi fiyatı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra bu yöntemi başvurmaları gerekir.

$ 1.000

Başlayan Fiyatlarla

6-8 Saat

Operasyon Süresi

2.5 Gün

Türkiyede Kalma

0.5 Gün

Hastanede Kalma

2 Gün

Otelde Kalma

Saçın ihtiyaç duyduğu amino grup asit takviyesidir. Bu Amino grup asitler içerisinde bakır, potasyum, demir, magnezyum, kalsiyum, çinko ve iyot gibi vitamin ve mineraller bulunur. Mezoterapi kafa derisi ve saç için çok büyük bir ihtiyaçtır. Çünkü bu vitamin ve mineralleri dikkat edilmediği takdirde saç ve deride çeşitli problemler görülmeye başlanır.

Başlıca problemler saç dökülmesi, kırılması, kepeklenme, deri hastalıkları gibi durumlar yaşanır. Saç mezoterapisi, sayesinde bu problemler yok edilir ve saç verilen vitamin ve mineraller ile beslenir.

Böylece daha sağlıklı saçlara sahip olmak mümkündür. Modern uygulamalar içerisinde bulunan saç mezoterapisi fiyatı kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekilleniyor.

Sac mezoterapisi her yetişkinin alabileceği bir uygulamadır. İşlemi yaptıran kişiler son derece memnun kaldıklarını saçın ve derinin her geçen gün yenilendiğini ifade ediyorlar. Mezoterapi işlemi için öncelikle kişilerin ihtiyaç duydukları eksiklikler belirlenir ve bu eksiklikler doğrultusunda mezo kokteyl yani mezoterapi karışımı hazırlanır.

Bu işlem her hasta için ayrı ayrı planlanır. Hazırlanan karışım içerisinde derinin ve saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineraller takviye edilir. Takviye işlemi ise doğrudan deriye enjekte edilir. Saç mezoterapi fiyatı öğrenildikten sonra işleme başlanır.

Saç mezoterapi ile derisini ve saçlarını güçlendirmek isteyen bireyler öncelikle bunun için uzman bir doktora başvurur. Yapılan incelemeler sonucunda saçın ve derinin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller belirlenir.

Saç mezoterapisinin herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için her yetişkin bu işlemi alabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken tercih edilen kişinin bu konuda deneyimli olmasıdır. Saç mezoterapi işleminden sonra takviye edilen aminoasitlerin tüm kafa alanına dağılması için doğru hareketlerde bulunmak gerekir.

Bu nedenle kafa kısmına belli bir süre müdahale etmemek gerekir. Mezoterapi sonrası saçı şampuan gibi ürünlerle yıkamamak gerekir. Saç 2, 3 gün yıkanmamalı ve güneş ışınlarından korunmalıdır.

Yüzmemek ve saunaya gitmemek gerekir. Deriye uygulanan enjeksiyon izleri iyileşinceye kadar herhangi bir masaj işleminden uzak durmak gerekir. Bu süre zarfında kötü alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Yapılan saç bakımlarının kişiler için birçok faydası bulunur. Aynı şekilde saç mezoterapi son zamanlarda yoğun tempo altında çalışan kişiler tarafından daha çok tercih edilmeye başlandı. Takviye edilen bileşenlerin farklı görevleri bulunur. Bakır, çinko saç dökülmesine karşıdır. Hyaluronik asit saçı besler ve uzamasını sağlar.

Amino grup asitler sayesinde yeniden keratin lifleri oluşur ve saçın temeli korunur. Diğer vitamin ve mineraller ise saç derisini besleyerek saçın daha sağlıklı büyümesini sağlar. Saç mezoterapi fiyatı maddi durumlar doğrultusunda tercih edilir. Tüm bu faydalı bileşenlere ek olarak kişiler ekstra bakım takviyeleri de alabilir.

Saçın gelişip uzamasında etkili olan vitaminler, saç içerisinde bulunmadığı takdirde gerekli tüm vitaminler uzman kişiler tarafından takviye edilebilir. Saçın ihtiyacı olan vitaminler genellikle B grubu vitaminleri içerisinde yer alır. Bu vitaminler doğrudan deriye enjekte edilir.

İhtiyaç duyulan aminoasitler kişilerin durumlarına bağlı olarak farklılık gösterir. Her bileşenin saç için büyük önemi bulunur. Takviye için kullanılan vitamin ve mineraller deriye büyük fayda sağlar.

Bu sebeple deri hastalıkları ya da saç problemleri karşısında güzellik uzmanına başvurmak gerekir. Saç mezoterapi fiyatı kullanılan bileşenlere göre değişiklik gösterir.

Saç mezoterapi yaptırmak isteyenler öncelikle işlemin avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Uygulamayı yaptıranların ihtiyaç duyduğu takviye vitamin ve mineraller her birey için farklılık gösterir. Kişilerin cilt ve saç tipleri tamamen birbirinden farklıdır. Bu nedenle saç mezoterapi yaptırmak isteyenler uzman kişiler tarafından incelenir.

Yapılan inceleme ve testler doğrultusunda enjeksiyon yardımı ile saç köklerine faydalı olan bileşenler kontrollü bir şekilde yerleştirilir. Bu tekniği yaptıranlardan bilgi alınabilir. Tekniğin nasıl ilerlediği ve sonrasın nelere dikkat edildiği hakkında sorular sorulabilir.

Genel itibariyle saç mezoterapi yaptıranlar uygulamadan son derece memnun kaldıklarını ifade ederler. Saç mezoterapi yaptıranlardan saç mezoterapi fiyatı hakkında bilgi alınabilir.

Saç mezoterapis fiyatı işleme başlamadan önce yapılan araştırmalar sonucunda öğrenilir. Böylece ihtiyaç doğrultusunda bu uygulama için belli bir bütçe ayırmak gerekir.

Uzman kişiler tarafından yapılan incelemeler sonucunda kişilerin ihtiyacı duyduğu vitamin eksiklikleri yapılan testler sonucunda öğrenilir. Böylece derinin ve saçın ihtiyacı olan ve fayda sağlayan takviye işlemine geçilir.

Fiyatların belirlenmesinde vitamin, mineraller, aminoasitler ve diğer bileşenler etkilidir. Bunun dışında klinik şartları ve sunulan ek hizmetlerde fiyatlar üzerinde belirleyici oluyor. Saç mezoterapisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Öncesi / Sonrası

Hasta Yorumları