Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi sayesinde gelişen teknolojiyle beraber daha belirgin ve kalın kaşlar meydana gelir. Yüzün ifade kazanmasında etkili bir role sahip olan kaşlar için kozmetik sektörünün gelişmesi ile beraber yeni yöntemler ortaya çıktı. 

Özellikle bayanlar için yüzde çok önemli bir detay olan kaşlarda zamanla incelme görülebilir.Bunun dışında doğuştan gelen şekil bozuklukları veya yaşın ilerlemesi ile beraber düşük kaşlar gibi problemlerle de karşılaşılır.

Bu sebeple doğru yöntemler ve uzman kişiler sayesinde kaş ekimi ve kaş kaldırma gibi işlemlerle bayanlar daha estetik bir görünüme sahip olurlar. 

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ve kirpikler yüzde göze çarpan ilk kısımlardır. Kaş ve kirpiklerde görülen şekil bozuklukları ve seyrelmeler kişileri olumsuz yönde etkiler.

Ortaya çıkan sonuçlar ise fark edilemeyecek kadar profesyonelce gerçekleşir. Kaş ekim sırasında lokal anestezi verilir böylece hasta herhangi bir ağrı hissetmez.

Uygun yerlerden alınan kökler, kaç bölgesine nakil edilir. Greft sayısı kişiden kişiye değişeceği gibi sağlıklı bir görüntü için 500’den fazla grefte ihtiyaç duyulabilir. Alınan tüyler sıkı bir şekilde kaç bölgesine yerleştirilir ve böylece kaç ekiminde istenilen görüntü yakalanır. 

Kaş Ekim Öncesi ve Sonrası

Kaş ekim öncesinde alanında deneyimli bir uzman ile görüşülür. Yapılacak olan operasyon hakkında detaylı bilgi sahibi olunur. İşte ne başlamadan önce kişiler üzerinde bir takım testler yapılır.

Kaş ekimi sırasında mikro motorlar kullanılır ve alınan kökler ekilecek alana yerleştirilir. İşlem sonrasında hasta aynı gün taburcu olur. Fakat belirli periyotlarla işlemi gerçekleştiren doktora başvurmak gerekir.

İşlem sonrasında Kaş bölgesinde şişlik olabilir fakat bu geçici bir durumdur. Bazı kişilerde gerçekleştirilen Kaş ekim sonrasında kaş dökülmeleri yaşanabilir. Bu durum karşısında tedirgin olmamak gerekir çünkü yeni tüyler zamanla çıkacaktır ve doğal halini alacaktır.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda ince ve seyrek kaşlar daha dolgun hale getirilir. İşlem sırasında lokal anestezi yapıldığı için kişi herhangi bir ağrı hissetmez. Kaş ekimi sırasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

Çok nadir olarak kızarıklık görülebilir. Bunun dışında yara izi kanama gibi problemlerle pek karşılaşılmaz. Kaş ekim sırasında iyi bir sonuç almak için deneyimli bir cerrahlardan yardım almak oldukça önemlidir.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

Her bayan doğası gereği gür ve şekilli kaşlara sahip olmak ister. Fakat bazı problemlerden dolayı bu durum gerçekleşmeyebilir. Kaşların incelmesindeki ana etken yaşlanmadır. Yaşın ilerlemesi ile beraber hormonlarda yaşanan değişiklikler kaş ve saç dökülmelerine neden olur.

Bunun dışında yeteri kadar beslenememe, vitamini eksikliği, tiroit bezlerinin gerekli hormon üretimi gerçekleştirmemesi ve kanser gibi hastalıklardan dolayı kıl kökleri zaman içerisinde inceliğin ve dökülür. Fakat gelişen kaş ve saç teknolojisi sayesinde insanlar doğru işlemler sonucunda doğal görünümlü kaşlara sahip olabilirler.

Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Kaş ekim kişilerin rahatsızlık duyduğu şekil bozuklukları ya da kaşın tamamen olmaması durumunda tercih edilen bir çeşit estetik operasyondur. Kaş ekim işlemi ile kaşlar gür ve dolgun bir şekilde yeniden çıkmaya başlar.

Ayrıca Ekim sonrasında Kaş kaldırma işlemi ile de istenilen görünüme kavuşmak mümkündür. Bu sebeple şekil verme konusunda son derece başarılı bir uygulamadır. Deneyimli kişilerden alınan yardımlar ile beraber bayanlar ya da erkekler yüz hatlarına uygun doğru kaş şekillerine sahip olurlar.

Kaş Ekimi Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Cerrahlar tarafından yapılan kaş ekim işlemi sırasında doğal bir görünüm elde etmek için ince ve detaylı bir operasyon uygulanır. Bu kadar dikkatli ve titiz bir çalışmanın sonucunda seyrek olan kaşlar yeniden çoğaltılarak kalınlaşması sağlanır.

Genel olarak gerçekleştirilen işlemden ortalama 3 ay sonra kaşlar çıkmaya başlar. İlk baştan ekilen kaşlar 2 hafta sonra düşmeye başlar. Daha sonra ise düşen kaşlar yerine yenileri çıkar. Böylece zamanla kaşlar son halini alırlar.

Kaş Ekim Anlaşılır Mı?

Profesyonel bir şekilde yapılan kaş ekim işleminin ardından kişiler doktor tarafından verilen tavsiyeleri uyduğu sürece başarılı bir sonuca ulaşılır.

İşlemin gerçekleşmesinden 1 ay sonra gibi bir sürede kaşlar daha doğal bir görünüme sahip olur. Bu nedenle dışarıdan bakanlar kaşın ekim olduğunu kesinlikle anlamazlar. Kolay bir işlem olan kaş ekiminin iyileşme süresi de oldukça hızlıdır. 

Kaş Ekimi Yaptıranlar

Kaş ekim genel itibariyle bayanlar tarafından tercih edilen bir işlemdir. Fakat günümüzde kaş ekimi yaptıran erkeklerde bulunur. Kaş ekim yaptıranlar vücutlarından alınan kıl kökleri ile belirgin kaşlara sahip olurlar.

Böylece hem bayanlar hem de erkekler estetik açıdan kendilerini daha iyi hissederek yapılan kaş görüntüsünden memnun kalırlar. Kaş ekim fiyatları kaş eki işlemi yaptıranlardan öğrenilebilir.

Kaş Ekimi Fiyatları 2023

Kaş ekim fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Çünkü kaşın seyrek olması ya da tamamen olmaması halinde fiyatlar farklı şekillerde uygulanır. Kaş ekimi fiyatları hakkında doğru bilgiye sahip olmak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz. Kaş Ekimi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizler ulaşabilirsiniz.

Other Treatments Estevien Clinic
Vajinoplasti

Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti uygulamaları kadınların cinsel yaşamlarında olumlu düzen sağlamala..

MORE
Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Tüp Mide Ameliyatı; Günümüzde en çok uygulanan cerrahi işlemler olup mide..

MORE
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Tıraşsız Saç Ekimi, ilk başvurulan ve kişilerin asıl olarak istedikleri b..

MORE
Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi, vücudun birçok farklı bölgesinde uygulanabilip kısa sürede istenilen vü..

MORE