İletişime Geçin!

Jinekomasti, erkek göğüs dokusunun büyümesiyle karakterize bir durumdur. Tek bir göğsü veya her iki göğsü etkileyerek daha kadınsı bir görünüme neden olabilir. Jinekomasti, hormonal dengesizlikler, belirli ilaçlar, genetik faktörler veya diğer temel nedenlerden kaynaklanabilir. Jinekomasti cerrahisi veya tedavisi, göğüslerin boyutunu azaltmayı ve daha maskülen bir göğüs konturu geri kazanmayı amaçlar.
Türkiye'de Jinekomasti: Türkiye'de Jinekomasti tedavileri, erkek meme küçültme konusunda uzmanlaşmış nitelikli plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Türkiye, bir dizi klinik ve hizmet sunmaktadır ve en iyi sonucu sağlamak için saygın ve deneyimli bir cerrah seçmek önemlidir.

Jinekomastinin Artıları ve Eksileri

Artıları: Jinekomasti tedavisi, daha maskülen bir göğüs görünümü, artan özgüven ve beden imajı, gelişmiş fiziksel konfor ve daha sıkı giysileri güvenle giyebilme gibi birkaç fayda sağlayabilir. Jinekomasti tedavisi, büyümüş erkek göğüsleriyle ilişkili psikolojik ve duygusal sıkıntıları ele alabilir.

Eksileri: Jinekomasti cerrahisinin veya tedavisinin potansiyel riskleri ve komplikasyonları arasında enfeksiyon, kanama, iz oluşumu, asimetriler, his değişiklikleri, sonuçlardan memnuniyetsizlik veya ek prosedürlere ihtiyaç duyulması yer alır. Potansiyel riskler ve faydaları tartışmak için nitelikli bir plastik cerrahla kapsamlı bir danışma yapmak önemlidir.

Başlayan Fiyatlarla

Operasyon Süresi

Türkiyede Kalma

Hastanede Kalma

Otelde Kalma

Türkiye'de Jinekomasti tedavisinin maliyeti, belirli faktörlere, özellikle yapılan işleme, cerrahın deneyimine, kliniğin konumuna ve ek hizmetlere bağlı olarak değişebilir. Genellikle Türkiye'de Jinekomasti ameliyatlarının fiyatı 2500$-4500$ aralığında olabilir. Bireysel ihtiyaçlara dayalı kesin bir maliyet tahmini almak için nitelikli bir plastik cerrahla danışmak tavsiye edilir.

Jinekomasti tedavisi için uygun adaylar, büyümüş erkek göğüslerine sahip olanlar ve daha maskülen bir göğüs görünümü isteyenlerdir. Adaylar arasında yaşam tarzı değişikliklerine rağmen devam eden Jinekomasti, hormonal dengesizlikler veya diğer temel nedenler bulunabilir. Adaylığı belirlemek ve kişiselleştirilmiş tedavi seçeneklerini görüşmek için nitelikli bir plastik cerrahla danışma önemlidir.

Jinekomasti tedavisi sonuçları genellikle hemen fark edilir, ancak başlangıçta şişlik ve morluklar yaygındır. Zamanla, iyileşme süreci ilerledikçe şişlik azalır ve sonuçlar daha belirgin hale gelir, böylece daha konturlu ve maskülen bir göğüs görünümü elde edilir.

Jinekomasti tedavisinin iyileşme süresi bireyler arasında farklılık gösterir, ancak çoğu hastanın birkaç haftalık bir iyileşme dönemi beklentisi vardır. Bu süre içinde cerrah tarafından verilen ameliyat sonrası talimatlara uygun olarak hareket etmek, sıkıştırma giysisi giymek, zorlayıcı aktivitelerden kaçınmak ve takip randevularına katılmak önemlidir.

Jinekomasti ameliyatı sırasında cerrah, konforunuz için anestezi uygular. Kullanılan spesifik teknik, Jinekomastinin ciddiyetine ve göğüs anatomisinize bağlı olarak değişebilir. Genellikle, fazla yağ ve glandüler dokunun alınması için liposuction ve aşırı cilt veya göğüs dokusunun düzeltilmesi için ekstirpasyon teknikleri gibi bir kombinasyon içerebilir.

Öncesi / Sonrası

Hasta Yorumları