İletişime Geçin!

Dhi saç ekimi, en son geliştirilmiş yöntemlerden birisi olup doğrudan ekimi anlamına gelir. Saç ekiminin farklı yöntemleri bulunur. Bu teknikte kullanılan medikal kalem büyük role sahiptir. Bu kalemi sadece uzman kişiler kullanır ve kalem yardımı ile greftler toplanır.

Toplanan saçlar medikal kalem sayesinde kafaya yerleştirilir. Dhi Saç ekimi faydası ise ciltte herhangi bir kesi ya da kanal açılmaz.

Doğrudan işlemin gerçekleştiği uygulamadır. Uygulama sırasında asıl rolü oynayan kalem bir kaç aşamada yapılacak işlemi en aza düşürür. Böylece fue gibi üç aşamalı saç ekimleri dhi yöntemi ile iki seferde yapılır. Bu uygulama ile saçlarda yoğun bir görüntü meydana gelir. Dhi saç ekimi fiyatları kişilerin saç tiplerine bağlı olarak değişiyor.

$ 1.000

Başlayan Fiyatlarla

6-8 Saat

Operasyon Süresi

2.5 Gün

Türkiyede Kalma

0.5 Gün

Hastanede Kalma

2 Gün

Otelde Kalma

Erkeklerin sıklıkla başvurduğu saç ekiminin farklı yöntemleri bulunur. Dhi saç ekim için öncelikle kişinin saç kökleri özel bir alet yardımıyla gevşetilir. Kullanılacak olan saç kökleri içinde bir parça doku ve saç kökü barındırdığı için bu kökler ayrı ayrı kategorilere ayrılır. Elde edilen saç köklerinin uygun bir şekilde bölgeye nakli için doğru bir açı tercih edilir.

Kökler kullanılacak olan kalem içerisine yerleştirilir. Kullanılacak olan kalemin kişinin saç kökü ve kalınlık yapısına uygun olması gerekiyor. Yapılacak işlemler sırasında deride herhangi bir kesi işlemi uygulanmaz sadece yuvalar oluşturulur ve bu yuvalara greftler yerleştirilir.

Saçlarının yokluğundan ya da seyrekliğinden rahatsızlık duyan tüm erkekler dhi saç ekim tekniğini en iyi şekilde değerlendirerek kullanabilirler. Ayrıca bu yöntemden sadece erkekler değil bayanlarda kullanabilir. Bu sebeple öncelikle uzman bir kişiye danışmak gerekir. Doktorun uygun gördüğü herkes saç ekimi  beraber uygulamadan yararlanabilir. Kişilerin isteklerine bağlı olarak bu teknik Kaş ve sakal ekiminde de başarılı bir şekilde uygulanabilir. Bu işlemden yararlanmak için belirli bir yaş sınırı yoktur.

Her geçen gün daha fazla talep gören dhi saç ekim fiyatları ve saç ekimi diğer saç ekim yöntemlerine göre daha fazla avantaja sahiptir.

Özellikle hızlı sonuç alma ve herhangi bir kesi atılmamasından dolayı bu yöntem oldukça elverişlidir. Saç ekimi öncesinde kişilerin herhangi bir rahatsızlığı ya da alerjisi olup olmadığına dair uzman kişiler tarafından bir takım testler yapılır.

Daha sonra uygulamanın gerçekleşeceği bölgede uzun saçlar bulunuyor ise bu saçlar kesilmeli ve bölge temizlenmelidir. Çünkü hedefe daha iyi yaklaşabilmek için döner bölgedeki yerli yersiz şekilsiz saçları kısaltılmalıdır.

Dhi saç ekim sonrasında kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Bu sebeple doktor tarafından verilen antibiyotikler düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Bu antibiyotikler olası bir enfeksiyona karşı önlem amacı ile alınır. Bunun dışında iyileşme oldukça hızlıdır.Ameliyattan sonra kafada hafif bir uyuşma ve ağrı normal karşılanır.

Bu nedenle dhi yönteminin uygulanacağı bölgelerde ince kabuklar meydana geldiği gibi kızarıklıklar da görülür. 1-2 hafta içerisinde hasta normal görüntüsüne kavuşur. Saçın uzamaya başlaması ile beraber tüm kızarıklıklar tamamen yok olur.

Saç ekimi işleminin ardından 10 gün boyunca saçlar daha hassas bir şekilde yıkanmalıdır. Saçın çok fazla su ile temas etmesi engellenmelidir. Yıkama sırasında özel şampuan kullanılmalı ve ovma işlemi yapılmamalıdır.

Dikkatli bir şekilde atlatılan ilk dönemin ardından saçınızı normal bir şekilde yıkamaya başlayabilirsiniz. İşlemin başarılı bir şekilde ilerlemesi için zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak durmak gerekir.

Saç ekimi yaptıran kişi sayısı oldukça fazladır. Bu tekniği kullanarak teknik hakkında görüş ve önerilerini sunan kişiler daha çok forumlar üzerinde deneyimlerini paylaşıyorlar.

Alınan sonuçlardan çoğu kullanıcı oldukça memnun ve işlem sonrası bu kişiler takip edilir.İşlem sonrası hastalar belirli bir süre takipte tutulur.

Dhi saç ekim yaptıracak olanların öncelikle iyi bir klinik ve doktor tercih etmesi gerekir. Çünkü tercih edilecek uzman doktorun alanında profesyonel olması ortaya çıkacak sonucunda başarılı olmasını sağlayacaktır. Saç ekimi yaptıranlardan dhi saç ekim fiyatları öğrenilebilir.

Günümüzde birçok kişi dış görünümüne büyük bir önem gösteriyor. Bu nedenle saç ekim işlemleri de oldukça popüler bir hale gelmiştir. Herkesin tercih ettiği farklı bir saç ekim yöntemi bulunur. Son zamanların trendi ise dhi saç ekim yöntemidir.

Yöntemi yaptıran kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman kısa sürede olumlu neticelerin alındığı görülür. Yapılan yorumlardan hareket ederek birçok kişi dhi saç ekim fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir.

Dhi saç ekim fiyatları kişinin saç yapısı ve kliniğin yapacağı işlem aşamaları doğrultusunda değişiklik gösteriyor. Saç Ekim fiyatları işlemin gerçekleşeceği alanın genişliği ve buradaki saçların seviyesi, uygulamanın yapılacağı hastanenin hizmetleri, ekilecek greft sayısı ve ek hizmetler doğrultusunda fiyatlarda farklılık görülebilir.

Dhi saç ekimi fiyatları 2023 doğrultusunda yöntemi uygulatmak isteyenler öncelikle bu konuda bir piyasa araştırması yapması gerekir.

Öncesi / Sonrası

Hasta Yorumları