Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mide Botoksu

Yeni dönem obezite tedavi yöntemi olan mide botoksu uygulamaları son 15 yıldır günümüzde yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Ameliyat gerektirmeden yapılan bu tedavi endoskopik şekilde uygulanmaktadır.

Endoskopik yapılan bir işlem olmasından dolayı diğer operasyonlara bakılarak mide botoksu fiyatları daha uygun seviyelerdedir.

Mide Botoksu Nedir?

Günümüzde kilo vermek için en etkili yöntemlerden ve ameliyatsız obezite ile mücadele için talep gören bir uygulamadır. Mide botoksu endoskopik yöntemlerle belirlenen bölgelere özel toksinler enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen kilo verme yöntemidir.

Mide kasları sıkılaştırılarak boşalması geciktirilerek gerçekleşen uygulama kişilerde iştah kaybı oluşturarak kolaylıkla kilo vermesine yardımcı olan bir yöntemdir.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Kilo verilmesi amaçlanan uygulamalar endoskopi cihazıyla ağız yoluyla yapılmaktadır. Ameliyat olmayan bir yöntem olmasından dolayı hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ortalama 20 dakika sürede tamamlanan işlemde herhangi bir kesi olmadan hasta anestezi uzmanı tarafından uyutularak herhangi bir acı hissetmesi söz konusu olmaz.

Hastanede kalınması gerek olmadan bir iki saat içinde uzman hekim kontrolü yapılarak taburcu işlemi yapılabilir. Oldukça güvenli ve konforlu olması ile tedavileri için işlemler öncesinde yaklaşık 8 saat açlık gerekmektedir. Mide operasyonu için önce muayene olunmalı ve hastaya özel bir plan oluşturulurken süreç hakkında bilgi verilmelidir.

Mide Botoksu Kimler İçin Uygundur?

Obezite ile mücadele için etkili bir yöntem olması ve uygulamaları diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen kilo veremeyen kişilere yapılması uygundur. Ayrıca ameliyat olmasına engeli olan bir rahatsızlığı olan kişilere de uygulaması yapılabilir.

Mide için uygunluk tespiti yapılmalı ve bunun için mutlaka bir uzman hekim tarafından muayene olunması gereklidir. Kilo vermek isteyen kişilere kilo verme sürecinde oldukça yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Vücut kitle endeksi 40 üzerinde olan ve uzman hekim tarafından mide botoks uygulaması yapılarak düzelmeyecek hastalara tavsiye edilmeyen bir uygulamadır.

Mide Botoksunun Yan Etkileri Var mı?

Normal şartlarda ve kullanıma bakılarak botoks uygulamaları ciltte meydana gelen kırışıklıkları azaltmak için uygulanmaktadır. Tehlikeli bir yan etkisi olmamakla birlikte oldukça güvenli bir uygulama olmasıyla sadece kas hastalığı ve alerjisi olan kişilerde uygulaması yapılmayan bir tedavi yöntemidir.

Mide Botoks Yaptıranlar

Uygulamayı yaptıran kişilere görülen en büyük etki işlemden 3 gün sonra açlık hissinin ortadan kalktığıdır. 4-6 ay süre devam eden açlık olmaması hissi sonrasında kişi mutlaka diyetine dikkat ederek süreci yönetmelidir. Kişi mide botoks uygulamalarından sonra hemen taburcu olabilir ve konforlu bir şekilde kilo vermiş olarak hayatına devam eder.

Herhangi bir ameliyat hazırlığına gerek olmadan güvenle yapılan bir uygulama olmasından dolayı kişiler arasında en yaygın uygulanan kilo verme yöntemidir. Uygulamayı yaptıran kişiler botoks fiyatları için makul seviyelerde olduğunu söylemektedirler.

Mide Botoks Yaptıranların Yorumları

Kişiler uygulama sonrasında 3-4 saat içinde günlük hayatlarına rahatlıkla dönebilirler. Cerrahi bir operasyon olmamasının yanında yan etki ve komplikasyon görülmediğinden tercih edilebilir. İleri derecede obez olan kişiler dışında kilo vermek isteyen herkese güvenle uygulama yapılabilir. Maliyeti az olmasından dolayı kişilerin kilo verme sürecinde ilk tercih ettikleri uygulamadır.

Mide Botoks ile Zayıflayanlar

Kilo verme süreçlerinde destek olarak yaptırılan mide botoks uygulamaları ile istedikleri kiloya ulaşan kişiler için uzman hekim tarafından önerileri dikkate almalıdır. Zayıflayan kişilerin mutlaka diyet hayatlarına devam etmeleri ve beslenme düzenlerini bozmamaları gereklidir.

Diğer zayıflama yöntemlerine göre tehlikesi en az olan ve başarı oranı oldukça yüksek olan uygulamayla zayıflayan kişilerin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Bu uygulama ile zayıflayan kişilerin başarısı görüldükten sonra mide botoks fiyatları üzerinde çok düşünmeden karar verilmesi gerekli bir uygulama olduğu açıkça belli olmaktadır.

Mide Botoks Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hastalar yaptırdıkları uygulamadan sonra rahatlıkla kilo verme sürecinde başarılı olurlar. Bu süreçte mutlaka beslenme düzenlerine uyarak kişiler diyet süreçlerine devam etmelidir. Hastada uygulama sonrasında mide bulantısı görülme olasılığı olabilir.

Bu nedenle birkaç saat gözetim altında tutularak taburcu edilebilir. Hamilelik döneminde uygulama yapılmasıyla ilgili bir yan etki görülmemiş olsa da bu dönemde yapılması uzman hekimler tarafından önerilmez.

Mide Balonundan Ne Farkı Vardır?

Her iki yöntemde de benzer özellikler vardır ve ikisi de cerrahi bir uygulama değildir. İki yöntem de 6 ay kadar etkili olup 15-20 kilo arası verilmesi uygundur.

Botoks uygulamasının mide balonundan en büyük farkı ikinci bir işlem yapılmaması yani balonu çıkarmak gerekmemesidir. Mide içine bir şey yerleştirilmediği için balon uygulamalarında görülen kramp ve ağrılar meydana gelmez. Her iki yöntem de aynı şekilde yapılır ve 6 ay etkili olurlar. 

Mide Botoksu Fiyatları 2021

Uygulanacak hastane ve hekim uzmanlığına bağlı olarak değişen mide botoksu fiyatları 2021 uzman hekimden bilgi alınarak öğrenilmelidir. Uygulama öncesinde iyi araştırma yapılmalı ve süreç hakkında bilgi alırken muayene olunmalıdır.

Muayene sonrasında kişiye nasıl bir tedavi uygulanması gerektiği kararı alınırken aynı zamanda  fiyatları hakkında da bilgi verilir. Alacağınız tüm tedavi ve detaylar mide botoksu fiyatları 2021 üzerinde etkili olacağı bilinerek tedavi sürecine öyle başlanılmalıdır. Mide botoksu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.