Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Botoks

Botoks Nedir?

Kişilerde yaşlanmaya bağlı olarak ya da çevresel etkilerden dolayı ciltlerinde görülen kırışıklık ve oluşan çizgilerin giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Estetik alanda yüzde meydana gelen kırışıklık ve çizgilerin tedavisinde kullanılan botoks fiyatları kişiden kişiye göre değişiklik göstermekte olup uygulama yapılacak bölgenin durumuna bağlı olarak farklı şekilde uygulanan bir tedavi şeklidir.

Botoks Kullanım Alanları Neresidir?

Uygulama genel olarak kırışıklık ve koltuk altı terlemelerinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Hem tedavi etme hem de koruyucu özelliği olmasından dolayı estetik işlemler arasında sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Botoks yönteminin başarılı olmasından dolayı kişiler şikayetlerindeki düzelmeleri kolaylıkla fark edebilirler. Hangi alanda kullanılacağına bağlı olarak botoks fiyatları farklılık gösterecektir.

Botoks Kimlere Uygulanmaz?

Estetik işlemlerin hepsinde geçerli olan uygulama kuralı bu estetik uygulama için de geçerlidir. Hamile ve emzirme dönemine olan kişilere uygulama yapılmamasının yanı sıra kas ve sinir sistemi hastalıklarının mevcut olması halinde uzman hekimler tarafından önerilmeyen estetik işlemler arasında yer alır ve bu kişilere uygulama yapılmaz.

Botoks Uygulaması Aşamaları Nelerdir?

Uygulama öncesinde ağrı ya da acı hissini tamamen ortadan kaldırmak için lokal kremler bölgeye sürülerek uyuşması sağlanır. Mikro iğneler kullanılarak uygulama yapılacak bölgedeki kas dokusuna dolgu malzemesi enjekte edilir. 15 dakika gibi bir sürede tamamlanan uygulamada 24-72 saat sonra etkilerini hasta rahatlıkla görür.

Botoks İşlemi Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Estetik olan işlemler sonrasında en az 4 saat mimik hareketleri yapmadan bölgenin pek kullanılmaması sağlanmalıdır. Uygulama yapılan bölge hijyen tutulmalı ve 3 gün süreyle hafif masaj yapılarak bölgenin rahatlaması sağlanmalıdır. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi spor gibi ağır egzersizlerden kaçınmak ve uzman hekimin önerilerine uymak işlemin etkisi açısından oldukça önemlidir.

Botoks Etkisi Ne Zaman Başlar?

Genel olarak sorunsuz geçirilen uygulamadan 24-72 saat sonra etkilerini göstermeye başlamaktadır. Botoks uygulaması sonrasında maksimum verim almak ve son halinin oturmasını görmek için 10 gün gereklidir.

Botoks Tedavisinin Yan Etkileri Var mı?

Estetik işlemlerden sonra meydana gelen kızarıklık ve şişlik botoks uygulamasında da geçerlidir ve kısa süre içerisinde kendiliğinden yok olur. Soğuk kompres yapmak uygulama yapılan bölgeyi rahatlatmanın yanı sıra bu yan etkilerinde yok olmasında hızlanma sağlayacaktır. Yan etkileri olmaması ve ağrısız gerçekleştirilmesi botoks fiyatları açısından da düşünmeden karar verilecek bir estetik işlem olduğunu gösterir.

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Belirli bir süre sonra tekrar uygulanabilen botoks uygulamalarında ilk yapıldığı zaman etkisi 4-6 ay arası sürmektedir. Düzenli bir şekilde uygulama yapılması halinde etki süresi 10 aya kadar uzayabilir. Yüz bölgesinde yapılan uygulamalarda eski süresi bu şekilde olurken koltuk altına yapılan işlemlerde etkileri 18 aya kadar uzayabilmektedir. Bu durumlarda botoks fiyatları üzerinde etkili olan kriterler arasındadır.

Düzenli Botoks Uygulamalarının Bir Yararı Var mıdır?

Düzenli uygulama estetik işlemlerde etki süresine olumlu yansıma yaparak etki süresini uzatır ve işlemlerin daha kalıcı hale gelmesine yardımcı olur.

Botoks Yaptırmayı Bırakırsam Kırışıklıklarım Çok Daha Kötü Olur mu?

İşlemlerde tekrarlama özellikleri olmasının yanı sıra kişiler botoks yapılmazsa kötü görüntünün geri geleceğini düşünürler ki bu yanlış bir kanıdır. Kişilerde yapılan uygulamada kaslar belirgin bir şekilde zayıfladığı için uygulama yapılmazsa bile bölgenin iyi görünümde kaldığı görülebilir.

Botoks Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kesinlikle operasyonlar ve estetik uygulamalar deneyimli bir hekim tarafından ve güvenilir bir merkezde yapılmalıdır. Uygulama öncesinde beklentiler doğru aktarılmalı ve botoks fiyatları hakkında bilgi almak için analiz yaptırılmalıdır.

Botoks Uygulamasının Ne Gibi Yan Etkileri Olabilir?

Doğru yöntemlerle ve doğru cihazlarla yapılan bu botoks işlemlerinde yan etki görülme riski yoktur. Kızarıklık ve morarma ya da şişlikler her estetik uygulamada görülebilir ve geçici yan etkiler arasındadır.

Botoks Yılan Zehri midir?

Uygulamada kullanılan maddenin yılan zehri olduğu bilgisi tamamen yanlıştır. Bir ilaç olan botoks uygulaması tamamen içerik itibariyle bakteriden üretilmiş olup saflaştırılmış proteinden oluşmakta olan bir ilaçtır. Bu nedenle herhangi bir hayvan ile alakalı bir üretim durumu söz konusu değildir.

Botoks Sağlık Bakanlığından Onaylı Bir İlaç mıdır?

Sağlık bakanlığından onaylı ilk saflaştırılmış ilaç konumunda olan botoks fiyatları bakımından da değişiklikler göstermesi kişilere özel planlar uygulandığının göstergesidir. Kişilerin beklentileri dahilinde uygulamanın seyri farklılık gösterecektir.

Botoks Uygulanınca Yüz Şişer mi?

Botoks bir dolgu malzemesi değildir ve yüz şişirme gibi bir etkisi yoktur. Yüze uygulanan işlemler sonrası meydana gelebilecek olan şişlik geçicidir ve masajlarla rahatlama sağlanabilir.

Botoks Uygulamasının Faydaları Nasıl Olur?

Yüz bölgesinde yapılan botoks estetik uygulaması sonrasında yaşlanmaya bağlı meydana gelmiş olan kırışıklıklar ve çizgiler yok edilmiş olur. Ağrısız ve acı olmadan gerçekleştirilen uygulama sonrası yorgun görüntü ortadan kalkarak genç ve dinamik bir cilde kavuşulur. Tekrarlanabiliyor olması istenilen zamanda yenilenmesine fayda sağlamaktadır. Botoks fiyatları bu bağlamda kişilerde soru işareti yaratmayan bir konu haline gelmiştir.

Botoks Fiyatları 2021

Uygulama için botoks fiyatları 2021 belirlenirken bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gereklidir. Botoks işlemlerinin hangi bölgeye yapılması gerektiği, uygulamanın çeşidi ve uzman kişinin deneyimi gibi konular botoks fiyatları 2021 üzerinde etkili olmaktadır. Bu nedenle mutlaka beklentileri doğru aktarmak ve uzman hekim tarafından uygulama öncesinde muayene yapılması önem taşır.